Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP
Atak na Odessę, drony nad Moskwą. Relacja Ołeha Biłeckiego z Ukrainy
Atak na Odessę, drony nad Moskwą. Relacja Ołeha Biłeckiego z Ukrainy
TVN24
Atak na Odessę, drony nad Moskwą. Relacja Ołeha Biłeckiego z Ukrainy TVN24

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa od 517 dni. Ukraińska kontrofensywa przebiega wolniej, niż zakładano, ale rozwija się zgodnie z planem - powiedział minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, cytowany przez ukraińską agencję UNIAN. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> W Kijowie ogłoszono w nocy z poniedziałku na wtorek alarm lotniczy - poinformowały ukraińskie media. Siły zbrojne Ukrainy podały, że w regionie działają jednostki obrony powietrznej.

> Ukraińska kontrofensywa przebiega wolniej, niż zakładano, ale rozwija się zgodnie z planem - powiedział minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, cytowany przez ukraińską agencję UNIAN.

> Na kierunku bachmuckim siły ukraińskie kontynuują kontrofensywę, utrzymują inicjatywę, naciskają na wroga – powiadomił rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty.

> Siły ukraińskie w ciągu doby przesunęły się na kierunku Berdiańska na odległość od 350 m do 1,4 km – powiadomiły w poniedziałek służby prasowe wojsk na południu Ukrainy.

> Na wszystkich odcinkach frontu najważniejszy cel, to maksymalne niszczenie okupantów, ich sprzętu, zapasów, magazynów sztabów – oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu.

> W wyniku ostrzału amunicją kasetową Kostiantyniwki w obwodzie donieckim zginęło dziecko; siedem osób jest rannych – powiadomiły lokalne władze.

> Niszcząc ukraińskie porty na Dunaju, Rosja chce odciąć ostatni szlak wywozu zboża z Ukrainy i w ten sposób pozbyć się konkurencji jako eksporter – ocenia portal Moscow Times, komentując ataki na infrastrukturę portową na Dunaju.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP