Symboliczny sukces ukraińskiej armii. Żołnierze dotarli do granicy z Rosją

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP
W okolicach Charkowa ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej
W okolicach Charkowa ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej NEXTA_TV
wideo 2/24
NEXTA_TVW okolicach Charkowa ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej

Ukraińskie armia odniosła symboliczny sukces w kontrofensywie we wschodnim rejonie Charkowa. 227. batalion charkowskiej brygady Obrony Terytorialnej doszedł do granicy z Rosją i umieścił tam z powrotem ukraiński słup graniczny – podają ukraińskie władze.

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow opublikował w poniedziałek nagranie, na któym ukraińscy żołnierze dochodzą do granicy z Rosją i umieszczają na niej słup graniczny.

- Panie prezydencie melduję, że dzisiaj 15 kwietnia (w rzeczywistości chodzi o 15 maja - red.) nasz batalion doszedł do granicy z Rosją, krajem agresorem. Doszliśmy, jesteśmy tutaj – mówi na nagraniu jeden z wojskowych.

Wcześniej tego dnia Ministerstwo Obrony Ukrainy udostępniło wideo przedstawiające kilkudziesięciu żołnierzy w narodowych kolorach niebieskim i żółtym stojących przy posterunku granicznym kraju.

Według polskiego eksperta wojskowego Mariusza Cielmy wskazana jednostka - 227. batalion charkowskiej brygady Obrony Terytorialnej - działa na północny wschód od Charkowa, a więc w rejonie, gdzie - według doniesień ukraińskich władz - Rosjanie mają się wycofywać na dużą skalę.

Ukraińskie wojsko już w ostatnich dniach informowało, że stopniowo wypiera wojska rosyjskie w okolicach Charkowa. Rosja wycofała już swoje wojska z północnej Ukrainy, po tym, jak zostały one zatrzymane w pobliżu stolicy kraju, Kijowa.

Moskwa koncentruje obecnie swoją ofensywę na wschodnich regionach Ukrainy - Doniecku i Ługańsku, gdzie prorosyjscy separatyści, z pomocą Rosji, kontrolują niektóre obszary od 2014 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: