Ukraińska armia: zniszczyliśmy cztery rosyjskie magazyny broni w obwodzie chersońskim

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Ukraińskie Siły Zbrojne w dobowym raporcie dowództwa OK "Południe" poinformowało o zniszczeniu czterech rosyjskich składów amunicji w obwodzie chersońskim. Zniszczono również między innymi po trzy czołgi i haubice, a także cztery pojazdy opancerzone.

Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły cztery składy amunicji w powiatach henickim, chersońskim, kachowskim i berysławskim obwodu chersońskiego - poinformowała Ukraińska Prawda, powołując się na raportu dowództwa OK "Południe".

W dobowym raporcie OK "Południe" odnotowano także zniszczenie trzech czołgów, trzech haubic "Msta-B", stacji radiolokacyjnej "Zoopark-1", oraz czterech pojazdów opancerzonych i siedmiu samochodów.

Lotnictwo wykonało siedem uderzeń na wroga, cztery na fortyfikacje, trzy na koncentrację sił i sprzętu wroga, informuje OK "Południe".

Ukraińska armia próbuje wyprzeć Rosjan z obwodu chersońskiego

Miasto Chersoń i niemal cały obwód chersoński znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca.

Od kwietnia władze ukraińskie i media informowały, że Rosjanie przygotowują się do przeprowadzenia tak zwanego referendum w sprawie przyłączenia tych obszarów do Rosji lub utworzenia zależnej od Moskwy tak zwanej Chersońskiej Republiki Ludowej.

Armia ukraińska prowadzi działania mające na celu wyparcie Rosjan z obwodu chersońskiego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/UKRINFORM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości