Samolot i helikopter Wiktora Medwedczuka przekazano na potrzeby armii ukraińskiej

Autor:
tas/kab
Źródło:
Ukraińska Prawda, tvn24.pl
Luksusy, należące do Wiktora Medwedczuka i Oksany Marczenko
Luksusy, należące do Wiktora Medwedczuka i Oksany Marczenko Narodowa Policja Ukrainy
wideo 2/4
Narodowa Policja Ukrainy Luksusy, należące do Wiktora Medwedczuka i Oksany Marczenko

Wiktor Medwedczuk, jeden z najbardziej znanych prorosyjskich polityków w Ukrainie, mający niegdyś łatwy dostęp do Kremla i prezydenta Władimira Putina, stracił prywatny samolot i śmigłowiec. Medwedczuk jest podejrzany o zdradę państwa, obecnie przebywa w areszcie. Zajęte na podstawie decyzji sądu maszyny zostaną przekazane armii ukraińskiej - podał portal Ukraińska Prawda.

Ukraińska Prawda opublikowała także zdjęcia samolotu i śmigłowca należącego do niedawna do Wiktora Medwedczuka, które udostępniła na swoim profilu na Facebooku Narodowa Policja Ukrainy.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

22 czerwca sąd we Lwowie przedłużył areszt podejrzanemu o zdradę stanu Medwedczukowi do 9 sierpnia.

Śmigłowiec należący do Wiktora MedwedczukaFacebook/Narodowa Policja Ukrainy
Wnętrze zajętego śmigłowca Facebook/Narodowa Policja Ukrainy

CZYTAJ: Luksusy w posiadłościach Medwedczuka i jego żony. Policja pokazuje nagrania

Putin ojcem chrzestnym

Medwedczuk jest jednym z najbardziej znanych prorosyjskich polityków w Kijowie. Był szefem administracji byłego prezydenta Leonida Kuczmy i liderem partii Opozycyjna Platforma - Za Życie. Miał dobre układy na Kremlu, także z powodów prywatnych. Prezydent Rosji Władimir Putin jest ojcem chrzestnym jego młodszej córki, Darii.

Samolot Wiktora MedwedczukaFacebook/Narodowa Policja Ukrainy

CZYTAJ: Zatrzymany Wiktor Medwedczuk apeluje do Putina, by wymienił go za obrońców i mieszkańców Mariupola

Kiedy po koniec lutego Rosja rozpoczęła inwazję zbrojną na Ukrainę, Medwedczuk przebywał w areszcie domowym. Po kilku dniach zniknął. Funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa Ukrainy udało się go zatrzymać dopiero w kwietniu.

Po zatrzymaniu polityk został umieszczony w areszcie. Jest podejrzany o zdradę stanu i próbę kradzieży surowców na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Prokuratura w Kijowie podejrzewa go także o "finansowanie terroryzmu" w związku z nielegalnymi dostawami węgla z separatystycznych republik w Donbasie w latach 2014-2015.

Skarb państwa przejął liczne aktywa należące do Medwedczuka i jego żony Oksany Marczenko, w tym domy, mieszkania, działki, samochody i jacht motorowy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kab

Źródło: Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Narodowa Policja Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

- Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - powiedział w środę Joe Biden. Zaznaczył, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do ustawienia się Rosji w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA, a taki scenariusz oznacza "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami", bo Waszyngton będzie sojuszników bronił. Mimo tego apelu projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat. Przeciwko niemu zagłosowali wszyscy republikanie. To na szczęście nie koniec szans na środki dla Kijowa.

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Aktualizacja:
Autor:
adso
Źródło:
Reuters, PAP