Ukraińska wiceminister: Podczas wymiany jeńców Rosji najbardziej zależy na kadyrowcach. "To są imienne listy"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 154 dni. Ukraińska wiceminister sprawiedliwości Ołena Wysocka powiedziała w Radiu Swoboda, że podczas wymiany jeńców ze stroną ukraińską Rosji najbardziej zależy na kadyrowcach. - Oni są w pierwszej kolejności. To są imienne listy. Najdłużej czekają na wymianę na przykład tak zwane nieelitarne formacje, Buriacja albo jakiś Daleki Wschód - dodała. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia w Ukrainie.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 4:24

  Instytut Studiów nad Wojną: siły rosyjskie wydają się obecnie zdolne do prowadzenia tylko dwóch znaczących operacji ofensywnych na Ukrainie, obie w obwodzie donieckim. Ofensywa rosyjska prawdopodobnie zakończy się przed zajęciem dodatkowych znaczących miast.

 • 2:57

  Siły ukraińskie od maja wyzwoliły 23 miejscowości w obwodzie charkowskim - przekazał gubernator obwodu Ołeh Syniehubow w wystąpieniu telewizyjnym.

 • 1:24

  - Dziś, w obliczu bezsensownego szaleństwa wojny znów musimy łagodzić skrajności przeciwstawieństw i leczyć rany nienawiści - powiedział papież Franciszek w Quebecu w kolejnym dniu swej pielgrzymki do Kanady. Papież dodał: "Nie trzeba pytać, jak kontynuować wojny, ale jak je zakończyć".

 • 0:14

  Rosyjska armia zajęła drugą co do wielkości ukraińską elektrownię - w Wuhłehirsku na wschodzie kraju - poinformował Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy, w wywiadzie zamieszczonym na kanale YouTube.

  Elektrownia węglowa w Wuhłehirsku położona jest około 50 km na północny wschód od Doniecka. Doradca ukraińskiego prezydenta poinformował także, że Rosja przerzuca znaczne siły w kierunku południowym.

 • 23:22

  Znalezienie wystarczającej liczby marynarzy chętnych do pływania statkami, które utknęły w ukraińskich portach może być poważną przeszkodą we wznowieniu eksportu zboża z Ukrainy drogą morską - przekazała agencja Reutera. Przedstawiciele branży obawiają się o bezpieczeństwo swoich pracowników.

 • 22:23

  Będziemy wyzwalać nasze terytorium wszystkimi dostępnymi instrumentami, dopóki nie dojdziemy do prawowitych granic Ukrainy - zapowiedział prezydent tego państwa Wołodymyr Zełenski na opublikowanym w środę wieczorem nagraniu.

  - Jeśli chodzi o most Antonowski w Chersoniu i inne przeprawy w obwodzie: oczywiście, wszystkie one będą odbudowane, ale już przez nas. Robimy wszystko, by okupanci zostali bez żadnych logistycznych możliwości na naszej ziemi - oznajmił prezydent.

  Zełenski odniósł się w ten sposób do przeprowadzenia przez ukraińskie siły ataków na most na Dnieprze w pobliżu okupowanego przez Rosjan Chersonia.

  Prezydent zapewnił, że ukraińskie siły przekreślą wszystkie plany rosyjskie. - I będziemy wyzwalać nasze terytorium militarnymi, dyplomatycznymi i wszelkimi innymi dostępnymi instrumentami, dopóki nie dojdziemy do prawowitych granic Ukrainy - podkreślił Zełenski.

  Zelenskiy / Official

  Щодо Антонівського мосту в Херсоні та інших переправ в області. Звичайно, всі вони будуть відбудовані, але вже нами. Робимо все для того, щоб в окупантів не залишалося жодних логістичних можливостей на нашій землі. Хоч які б вони мали плани – ми їх зламаємо. І будемо звільняти нашу територію воєнними, дипломатичними та всіма іншими доступними інструментами, поки не вийдемо на законні кордони України.

 • 21:25

  Ruch oporu w okupowanym przez Rosjan Chersoniu na południu Ukrainy wysadził w powietrze samochód z kolaborantami - pisze w środę agencja Ukrinform, powołując się na ukraiński wywiad wojskowy. Wskutek wybuchu samochodu "policji" jeden kolaborant zginął i jeden został ranny - czytamy.

 • 21:24

  Rząd Niemiec zatwierdził sprzedaż Ukrainie 100 samobieżnych haubicoarmat Panzerhaubitze 2000 - poinformował w środę portal tygodnika "Der Spiegel". Firma KMW potwierdziła, że niezwłocznie ma rozpocząć się produkcja pierwszych maszyn bojowych, ale nie wiadomo, kiedy trafią na Ukrainę. Zamówienie jest warte 1,7 mld euro.

  Niemiecka haubica samobieżna PzH 2000 na ćwiczeniach

 • 21:23

  W najbliższych dniach będę rozmawiał z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem po raz pierwszy od początku inwazji Rosji na Ukrainę - powiedział w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Dodał, że wśród tematów będzie m.in. uwolnienie przetrzymywanych przez Rosję obywateli USA oraz porozumienie w sprawie eksportu ukraińskiego zboża.


  "Stany Zjednoczone są gotowe wesprzeć jakiekolwiek możliwe i znaczące działania dyplomatyczne. Niestety, Moskwa nie dała dotąd żadnych sygnałów, że jest gotowa do zaangażowania się w nie znacząco i konstruktywnie"

 • 18:57

  Podczas wymiany jeńców ze stroną ukraińską Rosji najbardziej zależy na tzw. kadyrowcach, a najdłużej na wymianę czekają Buriaci i inni wojskowi z rosyjskiego Dalekiego Wschodu - powiedziała Radiu Swoboda Ołena Wysocka, ukraińska wiceminister sprawiedliwości.

  Według niej Moskwa nie jest zainteresowana tym, by do domów wracały osoby, które walczyły dla jednostek separatystycznych tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. "Całkowicie jest to dla nich obojętne, co z nimi będzie w niewoli albo po wyjściu z niewoli" - powiedziała wiceminister. Ministerstwo nie informuje, ilu rosyjskich jeńców jest na Ukrainie.

 • 17:57

  Wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko odwiedził w środę granicę z Białorusią w obwodzie wołyńskim, gdzie - jak poinformował - zbudowano ogrodzenie i zainstalowano kamery, w tym termowizyjne.

  "Rozmawialiśmy z naszymi strażnikami granicznymi. Wszyscy są na stanowiskach, wszyscy są gotowi do odparcia jakiegokolwiek ataku" - zapewnił Tymoszenko.

 • 17:07

  W okupowanym przez siły rosyjskie Mariupolu, na południowym wschodzie Ukrainy, przestano wydawać pomoc humanitarną - podała w środę lojalna wobec władz w Kijowie mariupolska rada miejska. "To kolejne znęcanie się nad mieszkańcami, żeby zmusić ich do poniżających, a czasami też niebezpiecznych prac przy rozbiorze gruzów i rozminowywaniu miasta" - czytamy.

  Jak dodano, produkty spożywcze mogą teraz otrzymywać tylko dzieci. "I to pod warunkiem, że pomoc humanitarna będzie. A zdajemy sobie sprawę, że oznacza to, iż czekać będzie można miesiącami. Tak wygląda 'opieka' okupantów" - napisano w komunikatorze Telegram.

 • 16:30

  Rosja zamierza wykorzystać wielkie wrześniowe manewry Wostok na wschodzie kraju, by przeprowadzić tajną mobilizację na wojnę z Ukrainą, a także podnieść poziom gotowości bojowej i uzupełnić straty poniesione na polu walki - ocenił w środę ukraiński ekspert wojskowy Mychajło Samuś w rozmowie z portalem TSN.

 • 15:40

  Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow pokazał mapę z lat 80., z której korzystali rosyjscy wojskowi podczas działań zbrojnych na Ukrainie. "'Technologie' raszystów robią wrażenie" - napisał na Twitterze.

 • 14:34

  Zgodnie z postanowieniami porozumienia w sprawie odblokowania eksportu ukraińskiego zboża, zawartego 22 lipca w Stambule, w środę wznowiono funkcjonowanie ukraińskich portów nad Morzem Czarnym - Odessy, Czarnomorska i Piwdennego - oświadczyła na Facebooku marynarka wojenna Ukrainy.

  Ruch statków będzie realizowany w formie konwojów. Zostanie to jednak poprzedzone żmudną pracą hydrografów - powiadomiono w oświadczeniu ukraińskich sił morskich.

 • 14:15

  W Rosji wydano specjalny poradnik dla kolaborantów i zwolenników "ruskiego miru" na Ukrainie - poinformował w środę Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR).

  Broszura ma 14 stron i nosi tytuł: "Poradnik dla obywateli Ukrainy dotyczący organizacji sprzeciwu wobec marionetkowego rządu w Kijowie". Zawiera szczegółowe porady dotyczące sabotażu pracy organów państwowych w praktycznie wszystkich dziedzinach. HUR opublikował jej obszerne fragmenty w Telegramie. HUR podkreśla, że poradnik przepełniony jest pełną nienawiści pogardą, stawiającą w negatywnym świetle wszystko co ukraińskie. Znaleźć w nim można sformułowania takie jak: "wieśniacy, którzy dostali się do Kijowa, kształtują nową rzeczywistość". Padają również między innymi sformułowania: "kijowska junta", "marionetkowy rząd", "naziści".

 • 13:12

  Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy poparła w środę wniesioną przez prezydenta kandydaturę Andrija Kostina na stanowisko prokuratora generalnego – powiadomił portal Hromadske, powołując się na parlamentarzystę Jarosława Żełezniaka.

 • 12:57

  Kilkudziesięciu lat potrzeba, by przyroda na Ukrainie powróciła do stanu sprzed wojny - ocenili ukraińscy i czescy ekolodzy, cytowani przez czeski dziennik "Blesk" i gazetę internetową Ukrainska Prawda.

  "Środowisko i przyroda na Ukrainie są celowo niszczone, aby wyrządzić ludziom krzywdę i (...) uniemożliwić im życie w ich własnym kraju" - podkreślili.

 • 12:45

  Deputowani ukraińscy i parlamentarzyści brytyjskiej Partii Konserwatywnej popierają ewentualną kandydaturę ustępującego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona na nowego sekretarza generalnego NATO - poinformował brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Stanowisko to miałby objąć po Jensie Stoltenbergu.

 • 12:19

  Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl ma zakaz wjazdu na Litwę z powodu jego poparcia dla trwającej inwazji Rosji na Ukrainę – podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zakaz obowiązuje od 23 czerwca tego roku do 23 czerwca 2027 roku.

 • 11:55

  Minister spraw zagranicznych Słowenii Tanja Fajon przybyła z oficjalną wizytą do Kijowa i odwiedziła zniszczony przez siły rosyjskie Irpień.

  "Właśnie przybyłam do Kijowa. Jestem tu, by wyrazić polityczne i praktyczne wsparcie Słowenii dla Ukrainy i jej odważnego narodu" – napisała na Twitterze, dołączając zdjęcia z peronu dworca kolejowego.

 • 11:17

  W zajętych przez rosyjskie wojska miastach Siewierodonieck, Lisiczańsk czy Rubiżne w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy brakuje podstawowych usług, takich jak wywóz śmieci, a okupanci nie są w stanie zorganizować nawet pochówku zmarłych - zaalarmował lojalny wobec Kijowa szef władz regionalnych Serhij Hajdaj.

 • 11:14

  Rosyjskie pociski trafiły w hotel w Bachmucie w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy, są zabici i ranni – poinformował szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko. Siły rosyjskie przeprowadziły też ataki rakietowe na Awdijiwkę i Toreck.

 • 10:47

  Do zorganizowanych przez Rosjan więzień i obozów filtracyjnych trafiło ponad 1,5 miliona Ukraińców, w tym tysiące dzieci. Polskim służbom udało się zidentyfikować, gdzie są usytuowane - podał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

 • 10:44

  Sześć osób odniosło obrażenia w wyniku rosyjskiego ostrzału dzielnicy przemysłowej w Charkowie na wschodzie Ukrainy – podała agencja Ukrinform, cytując mera miasta Ihora Terechowa.

 • 10:03

  Ukraińskie siły zbrojne ponownie przeprowadziły precyzyjne ataki na most Antonowski na rzece Dniepr w pobliżu okupowanego przez Rosjan Chersonia - oznajmiła rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk, cytowana przez agencję UNIAN.

  Most Antonowski pod Chersoniem

 • 10:00

  Od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wróg stracił już 40 070 żołnierzy, w tym około 200 w ciągu ostatniej doby - oznajmił ukraiński sztab generalny.

  Z szacunków sztabu wynika, że łączne straty Rosji wynoszą: 1738 czołgów, 3971 pojazdów opancerzonych, 222 samoloty, 190 helikopterów, 883 systemy artyleryjskie, 258 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 117 systemów przeciwlotniczych, 2847 pojazdów i cystern, 15 jednostek pływających i 726 dronów.

 • 9:27

  Najemnicy z prywatnej rosyjskiej firmy wojskowej, znanej jako grupa Wagnera, poczynili taktyczne postępy w okolicach Wuhłehirskiej Elektrowni Cieplnej i pobliskiej wsi Nowołuhańske w Donbasie na wschodzie Ukrainy – podało brytyjskie ministerstwo obrony.

 • 9:18

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wniósł do Rady Najwyższej projekt dotyczący nominowania na stanowisko prokuratora generalnego Andrija Kostina, prawnika z prezydenckiej partii Sługa Narodu. Dzień wcześniej o obsadzenie tego wakatu zaapelowały władze USA, podkreślając rolę prokuratora generalnego w walce z korupcją.

 • 9:12

  Około 10 miliardów złotych to szacowana wartość prywatnych wydatków Polaków na pomoc dla uchodźców z Ukrainy w pierwszych miesiącach wojny - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodano, że wydatki publiczne to z kolei ok. 15,9 mld zł.

 • 8:54

  Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,058 mln osób – przekazała Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy wjechało 21,2 tys. osób.

 • 8:35

  Ministerstwo Obrony Ukrainy zamieściło w mediach społecznościowych nagranie, przedstawiające żołnierzy 43. Brygady Artylerii na froncie. "Dobra filiżanka kawy gwarantuje Ci dobry dzień. Zwłaszcza, jeśli mówimy o dobrej kawie na linii frontu" - napisano.

 • 8:24

  Siły ukraińskie przeprowadziły cztery uderzenia na rosyjskie wojska w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy i odzyskały kontrolę nad wsiami Andrijiwka i Łozowe – podała agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

  "Przeprowadzono cztery ataki na wroga przy użyciu samolotów szturmowych, bombowców i śmigłowców. Uderzono w cztery zgrupowania wroga na obszarze Andrijiwki, Biłohirki i Błahodatnego. W ten sposób Andrijiwka została wyzwolona i nareszcie usunięto z niej rosyjskie siły okupacyjne, podobnie jak z Łozowego, gdzie żołnierze ukraińscy zabezpieczyli teren odzyskany kilka dni wcześniej" – napisano.

  W komunikacie zaznaczono, że minionej doby siły rosyjskie przeprowadziły zmasowany ostrzał rakietowy na obwody odeski i mikołajowski, niszcząc domy i ośrodki rekreacyjne oraz raniąc dwoje cywilów. Zaatakowali także infrastrukturę portową w obwodzie mikołajowskim.

 • 8:12

  Kreml najprawdopodobniej planuje przeprowadzenie we wrześniu "referendów", by wcielić okupowane tereny Ukrainy do Rosji, ale do tego czasu rosyjskiemu wojsku raczej nie uda się zająć kolejnych znaczących obszarów w obwodzie donieckim – ocenił Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

  Władze okupacyjne i prorosyjscy separatyści w Doniecku żądają, aby rosyjskie wojska zajęły cały obwód doniecki do końca sierpnia. Wpisuje się to w doniesienia zachodnich i rosyjskich źródeł, że Kreml szykuje się do przeprowadzenia sfałszowanych referendów na okupowanych terenach w pierwszej połowie września, aby wcielić te tereny do Rosji – zauważył amerykański think tank.

  Kontrolowani przez Rosję separatyści i władze okupacyjne "najprawdopodobniej naciskają na terminy wykonania zadań wojskowych, by przyczynić się do stworzenia warunków do przyspieszonej aneksji", ale rosyjskie wojska wciąż raczej nie będą w stanie "zająć znacznego dodatkowego obszaru na Ukrainie przed terminem aneksji wczesną jesienią" – ocenił ISW.

 • 7:22

  Siły rosyjskie przeprowadziły nieudany szturm na wschód od miasta Siewiersk w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy – poinformował sztab generalny armii ukraińskiej.

  W rejonie miejscowości Werchniokamjanske przeciwnik prowadził szturm, nie odniósł sukcesu i wycofał się – podano.

  Walki toczyły się również pod Sołedarem. W rejonie miejscowości Semyhirja i Kodema na południowy wschód od Bachmutu trwają działania bojowe.

  Na kierunku charkowskim "przeciwnik usiłuje poprawić zabezpieczenie logistyczne swoich pododdziałów przy pomocy przepraw pontonowych"

  Na południu przeciwnik koncentruje się na niedopuszczeniu do postępu sił ukraińskich. Atakował w rejonie Biłohirki w obwodzie chersońskim, ale bez powodzenia.

 • 6:59

  Rosyjskie wojsko zestrzeliło swój własny śmigłowiec szturmowy typu Ka-52, który omyłkowo zaatakował rosyjskie pozycje w okupowanym obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – podała agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

  "W południe w okolicy wsi Ołhine trzy Ka-52, które zamierzały zaatakować nasze jednostki, wyrządziły szkody swoim własnym pozycjom. W rezultacie w drodze powrotnej zostały zaatakowane przez rosyjską obronę przeciwlotniczą" – napisano w komunikacie dowództwa.

  Jeden ze śmigłowców został strącony, co dowództwo Południe ironicznie określiło jako "kolejny gest dobrej woli" ze strony najeźdźców. To odniesienie do wcześniejszych twierdzeń Rosji, że wycofała swoje wojska ze strategicznie położonej Wyspy Węży na Morzu Czarnym w akcie "dobrej woli".

 • 6:57

  Jak najszybsze pełne embargo na ropę i gaz jest niezbędne do zatrzymania wojny na Ukrainie - powiedział PAP ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

 • 4:36

  Stany Zjednoczone wezwały Ukrainę do wybrania wiarygodnego prokuratora generalnego, który zastąpi niedawno zwolnioną Irynę Wenediktową, apelując jednocześnie do wznowienia wysiłków na rzecz walki z korupcją. - Dołączamy do narodu ukraińskiego w podkreślaniu wagi przejrzystego mianowania nowego, wysoko wykwalifikowanego i prawdziwie niezależnego prokuratora generalnego – powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

 • 4:20

  Instytut Studiów nad Wojną: Wspierane przez Rosję władze na okupowanych terytoriach, prawdopodobnie w celu wsparcia trwających przygotowań do referendów w sprawie przyłączenia tych terenów do Federacji Rosyjskiej, nadal ogłaszają terminy przejmowania kolejnych terytoriów Ukrainy.

 • 4:20

  - Gospodarka rosyjska prawdopodobnie skurczy się mniej niż oczekiwano w drugim kwartale, eksport rosyjskiej ropy naftowej i rosyjskich produktów nieenergetycznych utrzymał się na poziomie wyższym niż oczekiwano - ocenił główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Pierre-Olivier Gourinchas.

  - Ponadto popyt krajowy w Rosji wykazuje również pewną odporność dzięki ograniczeniu wpływu sankcji na krajowy sektor finansowy i mniejszemu niż oczekiwano osłabieniu rynku pracy – stwierdza raport MFW.

 • 4:20

  Ukraina prowadzi konsultacje z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) w sprawie przyznania jej kredytu w wysokości 15-20 miliardów dolarów, który powinien przyczynić się do odbudowy zniszczonej wojną gospodarki narodowej - poinformował szef Narodowego Banku Ukrainy Kyryło Szewczenko.

 • 4:19

  Ukraiński system przesyłu gazu jest w stanie w pełni zrekompensować ograniczenia dostaw rosyjskiego surowca rurociągiem Nord Stream 1 do Europy Zachodniej - powiedział w Brukseli minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko.

  - Nawet w warunkach wojny, która została rozpętana przez Rosję bez prowokacji, Ukraina przestrzega własnych zobowiązań międzynarodowych, dotyczących transportu rosyjskiego gazu. Jednocześnie ukraiński GTS jest w stanie zapewnić tranzyt całego wolumenu gazu, który Rosja transportuje gazociągiem North Stream 1 - powiedział Hałuszczenko, cytowany przez agencję Ukrinform.

 • 4:19

  Akcja ratunkowa po rosyjskim ataku rakietowym

  Akcja ratunkowa po rosyjskim ataku rakietowym

  Ratownicy biorący udział w akcji po rosyjskim ataku rakietowym

 • 4:18

  Unia Europejska podjęła decyzję o podwojeniu wolumenu handlu energią elektryczną z Ukrainą - poinformowała we wtorek unijna komisarz ds. energii Kadri Simson po spotkaniu w Brukseli z ukraińskim ministrem energetyki Hermanem Hałuszczenko.

  Jak pisze agencja Ukrinform, decyzja ta jest efektem synchronizacji sieci energetycznych Ukrainy i Mołdawii z europejskimi systemami energetycznymi, co pozwala mówić o handlu energią elektryczną na pełną skalę między Ukrainą a Unią Europejską.

 • 4:18

  Rosja wykorzystuje Gazprom i robi wszystko, by nadchodząca zima była dla Europejczyków jak najcięższa - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na opublikowanym wieczorem nagraniu.

 • 4:18

  Prezydent USA Joe Biden będzie rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w tym tygodniu, a wśród tematów będą m.in. Tajwan i wojna na Ukrainie - powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

  - To jest jedna z najważniejszych dwustronnych relacji na świecie w jednym z najważniejszych regionów na świecie, regionie Indo-Pacyfiku. Tematem będzie wszystko, od napięć wokół Tajwanu, po wojnę na Ukrainie i to, jak lepiej możemy zarządzać naszą rywalizacją - powiedział urzędnik. Dodał, że rozmowa przywódców jest planowana od "długiego czasu".

  Prawdopodobnie w czwartek odbędzie się telefoniczna rozmowa prezydenta USA Joe Bidena z przywódcą Chin Xi Jinpingiem - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła. Biały Dom nie potwierdził oficjalnie tego terminu.

 • 4:18

  Ukraińskie siły odparły szturmy rosyjskiego wojska na kilku kierunkach - podaje we wtorek wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Na kierunku słowiańskim siły rosyjskie bezskutecznie próbowały przemieścić się w okolicy miejscowości Bohorodyczne i wycofały się - pisze sztab.

  Na kierunku kramatorskim armia rosyjska chciała polepszyć swoje pozycje w okolicy miejscowości Iwano-Darjiwka. Ukraińskie wojska skutecznie odparły przeciwnika i zmusiły go do odwrotu - czytamy. Na kierunku bachmuckim ukraińskie siły odparły próby szturmów w okolicy miejscowości Berestowe, Sołedar i Semyhirja. Trwają walki z grupą szturmową w okolicy miejscowości Pokrowske.

Autorka/Autor:asty, pp/adso

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: