Wołodymyr Zełenski do rosyjskich żołnierzy: Nie wierzcie swoim dowódcom i propagandystom. Po prostu ratujcie się

Źródło:
TVN24, PAP

Ukraina pokazała światu, ile jest warta - ogłosił prezydent Wołodymyr Zełenski. W porannym przemówieniu zaapelował do Rosjan. - Rosyjskie matki, rosyjscy nauczyciele, rosyjscy przedsiębiorcy, po prostu zwykli ludzie. Po co wam to? - zapytał. Zwrócił się także do rosyjskich wojskowych.

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na jego kraj, regularnie zwraca się do obywateli. W poniedziałkowym przemówieniu zaznaczył, że "Ukraina pokazała światu, ile jest warta". - Rosja też pokazała, czym się stała - dodał.

Broń przeciwlotnicza i przeciwpancerna. Szef NATO: sojusznicy zwiększają wsparcie dla Ukrainy

- Zastanówcie się tylko. Zaledwie w ciągu czterech dni, przez rosyjski ostrzał, zginęło 16 dzieci. 45 zostało rannych. Każdy ostrzał, każda zła rzecz, którą okupanci robią przeciwko nam, tylko nas spaja. Nas i naszych sojuszników. Rosja doczekała się solidarnej reakcji - oświadczył.

Zełenski zwrócił się potem do Rosjan. - Po co wam to wszystko? Rosyjskie matki, rosyjscy nauczyciele, rosyjscy przedsiębiorcy, po prostu zwykli ludzie. Po co wam to? Już 4500 rosyjskich żołnierzy zostało zabitych. W imię czego tutaj przyszliście? W imię czego kolumny waszego sprzętu wojskowego idą przeciwko nam? - pytał retorycznie prezydent

Prezydent Ukrainy: w ciągu czterech dni rosyjskiej agresji zginęło 16 dzieci, 45 zostało rannych
Prezydent Ukrainy: w ciągu czterech dni rosyjskiej agresji zginęło 16 dzieci, 45 zostało rannychReuters

Prezydent zaapelował przy tym do rosyjskich żołnierzy. - Rzućcie swój sprzęt i odejdźcie. Nie wierzcie swoim dowódcom i propagandystom. Po prostu ratujcie się. Odejdźcie.

Relacja tvn24.pl: Piąta doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:akw\mtom

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wołodymyr Zełenski/facebook

Tagi:
Raporty: