Media: przemówienie Zełenskiego w telewizorach na Krymie 

Źródło:
PAP
Zełenski wręczył odznaczenia państwowe
Zełenski wręczył odznaczenia państwoweX/@ZelenskyyUa
wideo 2/4
Zełenski wręczył odznaczenia państwoweX/@ZelenskyyUa

W wyniku pomyślnej akcji ukraińskiego wywiadu w telewizji na ukraińskim Krymie pokazano przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w środę portal RBK-Ukraina. Nagranie zawierało też wypowiedzi naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy generała Wałerija Załużnego i szefa wywiadu wojskowego Kyryła Budanowa.

W ramach operacji specjalnej ukraińskiego wywiadu w telewizji na okupowanym przez Rosję ukraińskim Krymie pokazano przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w środę portal RBK-Ukraina.

- Chcę powiedzieć teraz wszystkim naszym ludziom na Krymie, w Sewastopolu, we wszystkich okupowanych regionach południa i wschodu naszego państwa, jeszcze okupowanych regionach: drodzy Ukraińcy, wszyscy odczuwacie, że rosyjska obecność na naszej ziemi nie jest na zawsze - powiedział Zełenski na nagraniu udostępnionym przez RBK-Ukraina.

- Wiem to. Ukraina odzyska swoje terytorium, swoich ludzi. Nie pozostawimy nikogo okupantom - dodał.

Nagranie zawiera też wypowiedzi naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy gen. Wałerija Załużnego i szefa HUR Kyryła Budanowa. Załużny podkreślił, że Ukraina nie chciała wojny, ale podjęła bój, a po stronie Ukrainy jest sam Bóg. Z kolei Budanow oświadczył: "Krym będzie odzyskany, Krym należy do nas".

Portal RBK-Ukraina poinformował, że nagranie pokazano na Krymie w środę na ponad 20 rosyjskich kanałach telewizyjnych.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP