Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP
Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 430 dni. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin
Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 430 dni. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzinTVN24
wideo 2/22
Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 430 dni. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzinTVN24

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 430 dni. Rosyjski atak rakietowy na Humań, gdzie zginęło 23 cywilów, w tym czworo dzieci, to terror, dokonywany przez absolutne zło – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Do tragedii w tym mieście w środkowej części kraju doszło wczesnym rankiem. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Ukraiński ekspert wojskowy Mykoła Beleskow, zapytany w rozmowie z telewizją ARD o spodziewaną ukraińską ofensywę w wojnie obronnej z Rosją podkreślił, że ofensywy "to najtrudniejsze operacje wojskowe". Zwrócił uwagę, że rosyjska ofensywa się nie powiodła.

> Rosyjski atak rakietowy na Humań, w którym zginęło 23 cywilów, w tym czworo dzieci, to terror, dokonywany przez absolutne zło – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Do tragedii w tym mieście w środkowej części kraju doszło wczesnym rankiem.

> Inwazję zbrojną Kremla na Ukrainę popiera 75 procent rosyjskiego społeczeństwa - tak wynika z badań, przeprowadzonych przez niezależną pracownię Centrum Jurija Lewady. Ponad 60 procent ankietowanych przyznało, że obawia się ukraińskiej kontrofensywy.

> Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował w piątek o przybyciu do Ukrainy 19 samobieżnych haubicoarmat Caesar produkcji francuskiej, przekazanych przez Danię.

> Przebywający w USA prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol powiedział w piątek, że konieczne jest zapewnienie, iż rosyjska inwazja na Ukrainę się nie powiedzie i że Seul rozważa różne opcje militarnej pomocy dla Ukrainy.

> Komisja Europejska osiągnęła zasadnicze porozumienie z Bułgarią, Węgrami, Polską, Rumunią i Słowacją w sprawie ukraińskich produktów rolno-spożywczych - napisał w piątek na Twitterze wiceprzewodniczący komisji odpowiedzialny za kwestie handlu Valdis Dombrovskis.

> Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres rozmawiał w piątek z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem na temat "gwarancji poprawy, rozszerzenia i przedłużenia" umowy, umożliwiającej bezpieczny eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne - poinformował rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP