TVN24 | Świat

Media w Kijowie: w poniedziałek kolejna runda rozmów Ukraińców z Rosjanami

TVN24 | Świat

Autor:
tas//rzw
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda
25. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Analiza generała Skrzypczaka z 20 marca
25. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Analiza generała Skrzypczaka z 20 marcaTVN24
wideo 2/21
TVN2425. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Analiza generała Skrzypczaka z 20 marca

W poniedziałek ma odbyć się kolejna, piąta runda rozmów delegacji Rosji i Ukrainy w sprawie zawieszenia broni i wycofania rosyjskich wojsk z ukraińskiego terytorium - poinformowały media w Kijowie. Ewentualne negocjacje byłyby prowadzone za pośrednictwem połączenia wideo.

Jak podał portal Ukraińska Prawda, powołując się na jednego z członków ukraińskiej delegacji w rozmowach z Rosjanami - szefa prezydenckiej frakcji Sługa Narodu w parlamencie, Dawida Arachamiję - negocjacje na poziomie grup eksperckich z obydwu państwa trwają codziennie.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Wcześniej Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powiedział, że negocjacje z Rosją mogą potrwać co najmniej kilka tygodni i że stanowisko Moskwy "staje się bardziej odpowiednie".

Ukraina "nie pójdzie na kompromis" w kwestii integralności terytorialnej i suwerenności

Podolak, który jest członkiem ukraińskiego zespołu negocjacyjnego udzielił wywiadu stacji Bloomberg TV. Powiedział, że wśród głównych tematów rozmów Ukraina-Rosja są gwarancje bezpieczeństwa, zawieszenie broni, wycofanie rosyjskich wojsk z Ukrainy oraz "polityczne rozwiązanie" kwestii "spornych terytoriów".

Władze w Kijowie wielokrotnie podkreślały, że ​​Ukraina nie pójdzie na kompromis w kwestii integralności terytorialnej i suwerenności.

Pierwsze negocjacje między delegacją rosyjską i ukraińską odbyły się 28 lutego, cztery dni po ataku Rosji na Ukrainę. W marcu rozmówcy spotkali się dwukrotnie (na terenie białoruskiej Puszczy Białowieskiej). Czwarta runda rozmów odbyła się 15 marca, w formacie wideokonferencji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//rzw

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości