Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko: Rosjanie wyburzają resztki budynków, mogą być w nich ciała

Źródło:
PAP
Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko: Rosjanie wyburzają resztki budynków, mogą być w nich ciała (materiał z 4.06.2022)
Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko: Rosjanie wyburzają resztki budynków, mogą być w nich ciała (materiał z 4.06.2022)Telegram/andriyshTime
wideo 2/21
Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko: Rosjanie wyburzają resztki budynków, mogą być w nich ciałaTelegram/andriyshTime

W Mariupolu na południowych wschodzie Ukrainy Rosjanie wyburzają resztki zniszczonych budynków - podał w sobotę doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko. W budynkach, jak piszą władze, wciąż mogą być ciała zabitych.

"Rosjanie niszczą dowody, nie tracąc czasu na poszukiwanie ciał w zniszczonych ostrzałami budynkach" – napisał doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko na Telegramie. Tamtejsze władze okupacyjne rozpoczęły wyburzanie resztek zniszczonych ostrzałami budynków.

Wojna w Ukrainie. Relacja w tvn24.pl >>>

Andriuszczenko: jeśli w budynkach były ciała, to z gruzem trafiły na wysypisko

Według urzędnika domy od numeru 56 do numeru 60 przy prospekcie Jedności już zostały wyburzone.

"Danych o ofiarach nie można zdobyć, ponieważ po wyburzeniu wszystko jest wywożone na wysypisko śmieci. Jeśli w budynkach były ciała, to razem z gruzem trafiły na wysypisko" - napisał Andriuszczenko.

Autorka/Autor:mart//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: