Polski turysta sprowadzony z Gerlacha

Źródło:
PAP
Gerlach w Tatrach
Gerlach w Tatrach
Google Earth
Gerlach w Tatrach Google Earth

Turysta z Polski podczas samotnego zejścia z Gerlacha - najwyższego szczytu w Tatrach - został ciężko ranny w nogę. Słowaccy ratownicy w noszach znieśli poszkodowanego na dół. To kolejny w ostatnich dniach wypadek polskich turystów na Gerlachu. W miniony wtorek pomocy na najwyższym szczycie w Tatrach potrzebowała trójka Polaków.

Jak poinformowali na stronie internetowej słowaccy ratownicy górscy, Polak schodził ze szczytu tzw. Batyżowiecką Próbą. Kiedy poważnie ranił się w nogę, nie był w stanie kontynuować wyprawy i telefonicznie wezwał ratowników Horskiej Zachrannej Służby.

Horska Zachranna Służba szukała Polaka w słowackich TatrachTwitter/HorskaC

Ratownicy na pokładzie śmigłowca dotarli do poszkodowanego. Po opatrzeniu rany, Polak został noszami zniesiony do schroniska Śląski Dom i dalej pojazdem terenowym do Tatrzańskiej Polanki, gdzie został przejęty przez załogę karetki pogotowia.

Wypadki polskich turystów na Gerlachu

To kolejny w ostatnich dniach wypadek polskich turystów na Gerlachu. W miniony wtorek pomocy na najwyższym szczycie w Tatrach potrzebowała trójka Polaków.

W partiach szczytowych Tatr nadal zalegają niebezpieczne płaty zmrożonego śniegu. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego jak raki, czekan i kask.

Autorka/Autor:asty/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/HorskaC