"Tragiczna wiadomość o katastrofie". W Szwecji rozbił się samolot

Aktualizacja:
Autor:
akr,
pp/adso
Źródło:
PAP, Reuters

Szwedzka policja poinformowała w nocy z czwartku na piątek, że dziewięć osób zginęło w katastrofie samolotu, który rozbił się w czwartek tuż po starcie z lotniska w Oerebro na południu kraju.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"To bardzo poważny wypadek" – poinformowała szwedzka policja na swojej stronie internetowej. "Kilka osób zginęło" - dodano. Przekazała również, że na pokładzie maszyny typu DHC-2 Turbo Beaver znajdowało się ośmiu skoczków spadochronowych i pilot.

Samolot rozbił się w pobliżu lotniska w Oerebro wkrótce po starcie i stanął w płomieniach. "Z wielkim smutkiem przyjąłem tragiczną wiadomość o katastrofie w Oerebro" – napisał na Twitterze premier Szwecji Stefan Lofven. "W tym trudnym czasie moje myśli są z ofiarami, ich rodzinami i bliskimi" - podkreślił.

W podobnym wypadku w północnej Szwecji w 2019 r. zginęło dziewięć osób, kiedy samolot przewożący skoczków spadochronowych rozbił się krótko po starcie.

Autor:akr, pp/adso

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP