Świat

Odparli atak piratów na frachtowiec

Świat

Somalijscy piraci znów zaatakowali
Google Earth ProSomalijscy piraci znów zaatakowali

Chińska marynarka wojenna poinformowała, że jej siły specjalne odparły atak piratów na frachtowiec płynący pod banderą Tuvalu w Zatoce Adeńskiej u wybrzeży Somalii - podała agencja Associated Press.

Szesnastu żołnierzy chińskich sił specjalnych zostało w niedzielę o świcie przerzuconych śmigłowcem na pokład masowca OS35 w celu wyeliminowania zagrożenia.

Dziewiętnastu członków załogi statku umieszczono w bezpiecznym miejscu na jednostce, która została gruntownie przeszukana przez chińskich komandosów. Nie ma informacji na temat tego, czy doszło do jakiejś konfrontacji z piratami, ani czy któregoś z nich aresztowano. Chińska marynarka wojenna podała jedynie, że w sobotę odebrała sygnał "mayday" z frachtowca, który miał zostać zaatakowany przez nieznaną liczbę piratów. Operacja ratunkowa została przeprowadzona z pokładu fregaty rakietowej Yulin, wchodzącej w skład sił do zwalczania piractwa w rejonie Zatoki Adeńskiej. Chiny uczestniczą w operacjach antypirackich w tym rejonie od końca 2008 roku. Od tego czasu wysłały do tej strefy ponad 60 jednostek pływających w 21 oenzetowskich misjach w Zatoce Adeńskiej i na innych wodach u wybrzeży Somalii.

Autor: mtom/jb / Źródło: PAP