W Alpach Wapiennych znaleziono ciało turysty z Polski

Źródło:
PAP
W pobliżu góry Mittagskogel w Słowenii znaleziono ciało polskiego turysty
W pobliżu góry Mittagskogel w Słowenii znaleziono ciało polskiego turysty
Google Earth
W pobliżu góry Kepa w Słowenii znaleziono ciało polskiego turystyGoogle Earth

W pobliżu góry Mittagskogel na północy Słowenii znaleziono ciało poszukiwanego od pewnego czasu 28-letniego Polaka - poinformowała słoweńska policja, cytowana w niedzielę przez agencję STA.

Zwłoki odnaleziono podczas rutynowego patrolu śmigłowca w paśmie Karawanki na granicy Słowenii i Austrii. Znajdowały się w pobliżu góry Mittagskogel (nazywanej także Kepa). Zmarły to 28-letni Polak, który wędrował górskim szlakiem po stronie austriackiej. W ostatnich dniach polski turysta był poszukiwany. W poszukiwania zaangażowani byli funkcjonariusze Słowenii oraz Austrii - poinformował portal Siol, powołując się na informacje komendy policji z Kranja.

"Wszystko wskazuje na to, że zmarły spadł podczas przeprawy przez niewielki wąwóz. Do wypadku doszło poniżej granicy śniegu, na terenie stromym i miejscami śliskim. W ostatnich dniach na tej wysokości panowały niskie temperatury i występowały opady" - podała policja.

Google Maps

Służby ostrzegają

Słoweńskie służby zaapelowały o szczególną ostrożność i odpowiedzialność, gdyż warunki w górach pozostają niebezpieczne.

"Teren w górach jest miejscami oblodzony, korzystanie z zimowego sprzętu alpinistycznego wymaga dużego doświadczenia i maksymalnej ostrożności. Poszczególne obszary są również niebezpieczne ze względu na stoki, uważajcie na narciarzy" - wezwała komenda policji z Kranja.

Autorka/Autor:akr / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock