"Pomnik Melanii Trump" wrócił na cokół

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters
ReutersPomnik Melanii Trump w jej rodzinnym mieście

Nowa rzeźba pierwszej damy USA Melanii Trump została odsłonięta nieopodal jej rodzinnego miasta Sevnica na południu Słowenii. Poprzednia została podpalona na początku lipca. 

Stojąca na blisko trzymetrowym drewnianym piedestale rzeźba została wykonana z brązu. Podobnie jak w przypadku pierwotnej, drewnianej wersji, na której wzorowana była nowa, statua pozbawiona jest szczegółowych cech ludzkich i w zasadzie w ogóle nie przypomina amerykańskiej pierwszej damy Melanii Trump.

Obok pomnika ustawiono tabliczkę z napisem: "Ten pomnik dedykowany jest wiecznej pamięci pomnika Melanii, który stał w tym miejscu".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Pomnik Melanii Trump w jej rodzinnym mieście na SłoweniiPAP/EPA/IGOR KUPLJENIK

Oryginalna figura to pomysł amerykańskiego artysty Brada Downey'a, który zorganizował również w Lublanie wystawę poświęconą pierwszej damie. Rzeźba nie została jednak wykonana przez niego, a przez miejscowego artystę Alesa Zupevca, który wykorzystał do tego piłę łańcuchową.

Drewniany pierwowzór był pomalowany jasnoniebieską farbą, co miało przypominać płaszcz pierwszej damy, która ta miała na sobie podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w styczniu 2017 roku.

Statua została podpalona 4 lipca tego roku, w amerykański Dzień Niepodległości.

Pomnik Melanii Trump stoi na drewnianym cokolePAP/EPA/IGOR KUPLJENIK

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/IGOR KUPLJENIK