Słowa "współczucia i wsparcia" z Kremla. Putin złożył kondolencje władzom Niemiec

[object Object]
Strzały przed centrum handlowym w Monachium. Nie żyje dziewięć osób
wideo 2/11

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył kondolencje z powodu tragedii w Monachium. Telegramy zostały zaadresowane do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premiera Bawarii Horsta Seehofera - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

"W telegramie kondolencyjnym szef państwa przekazał słowa współczucia i wsparcia krewnym i bliskim ofiar, a także życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia wszystkim, którzy zostali ranni" - poinformował Dmitrij Pieskow. Treść telegramu została opublikowana na oficjalnej stronie stronie rosyjskiego prezydenta kremlin.ru

W piątek 18-letni napastnik otworzył ogień z pistoletu do ludzi w centrum handlowym w Monachium, zabijając dziewięć osób. Później podjął próbę ucieczki i popełnił samobójstwo. Najpewniej działał w pojedynkę.

Według informacji podanych przez policję sprawca miał niemieckie i irańskie obywatelstwo i mieszkał w Monachium dłużej niż dwa lata.

Na obecnym etapie śledztwa nie można rozstrzygnąć, czy czyn był zamachem terrorystycznym, czy sprawca działał z innych motywów.

Autor: tas//gak / Źródło: PAP, kremlin.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości