Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
TVN24, PAP
Pełczyńska-Nałęcz o wydarzeniach na Krymie: to, co się zdarzyło jest wielką zmianą polityczną i moralną
Pełczyńska-Nałęcz o wydarzeniach na Krymie: to, co się zdarzyło jest wielką zmianą polityczną i moralnąTVN24
wideo 2/4
Pełczyńska-Nałęcz o wydarzeniach na Krymie: to, co się zdarzyło jest wielką zmianą polityczną i moralnąTVN24

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 176. dzień. W Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, doszło do kolejnego rosyjskiego ataku na dzielnicę mieszkaniową. Prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że ukraińscy dyplomaci i specjaliści z dziedziny atomistyki są w kontakcie z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej, a misja MAEA może zostać szybko wysłana do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

> Sześć osób zginęło w Charkowie w ostrzale dzielnicy mieszkaniowej, przeprowadzonym przez wojska rosyjskie w środę wieczorem. 16 osób zostało rannych - poinformował szef administracji obwodowej Ołeh Syniehubow. Miejscem ostrzału był rejon (dzielnica) Sałtiwka - podała agencja Interfax-Ukraina. Charków, przed wojną drugie co do wielkości miasto Ukrainy, od miesięcy jest ostrzeliwany przez wojska rosyjskie.

> Ukraińska armia poinformowała o zniszczeniu rosyjskiej bazy w okupowanej Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim na południu kraju.

> Ukraińscy dyplomaci i specjaliści z dziedziny atomistyki są w kontakcie z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA), misja MAEA może zostać szybko wysłana do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zastrzegł przy tym, że z terenu elektrowni muszą wycofać się wojska rosyjskie.

> W aresztach śledczych w Rosji rozpoczął się werbunek na wojnę na Ukrainie, propozycje wyjazdu otrzymują osoby ze statusem podejrzanych i oskarżonych - poinformowała Olga Romanowa, działaczka organizacji Ruś Siedząca, broniącej praw więźniów.

> Administracja USA popiera ukraińskie ataki na Krymie - podał portal Politico, powołując się na przedstawiciela administracji. Waszyngton miał zakomunikować swoją pozycję władzom w Kijowie. "Oczywiście, nie wybieramy celów i wszystko, co dostarczamy jest dla celów samoobrony. Jakiekolwiek cele, które wybierają (Ukraińcy - red.) na suwerennej ukraińskiej ziemi jest z definicji samoobroną" - powiedział portalowi anonimowy oficjel wysokiej rangi. "Krym to Ukraina" - dodał.

Autorka/Autor:mjz/adso

Źródło: TVN24, PAP

Tagi:
Raporty: