68-letni miliarder Aliszer Usmanow rozwodzi się po 30 latach małżeństwa

Źródło:
RBK, meduza.io, fontanka.ru
Aliszer Usmanow to jeden z najbogatszych Rosjan (materiały archiwalne z 2014 i 2016 roku)
Aliszer Usmanow to jeden z najbogatszych Rosjan (materiały archiwalne z 2014 i 2016 roku)Reuters
wideo 2/3
Aliszer Usmanow to jeden z najbogatszych Rosjan (materiały archiwalne z 2014 i 2016 roku)Reuters

Aliszer Usmanow, jeden z najbogatszych Rosjan, miliarder i oligarcha, rozwodzi się ze swoją starszą o pięć lat żoną, Iriną Winer-Usmanową, po 30 latach małżeństwa - poinformowały rosyjskie media.

Pozew rozwodowy został złożony na początku maja. 19 maja przedstawiciele Aliszera Usmanowa i Iriny Winer-Usmanowej przeprowadzili rozmowę, po której małżonkowie będą mieli ponad dwa tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji. Rozprawa została wyznaczona na 7 czerwca - napisał w czwartek portal RBK.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

RBK przypomniał, że po inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę, Usmanow został objęty zachodnimi sankcjami.

Inicjatorem rozwodu był 68-letni miliarder. Przyczyny nie są znane, ale - jak podał petersburski portal Fontanka - "zamierza on bez skandalu rozwiązać kwestie dotyczące wspólnie nabytego majątku".

CZYTAJ: Jacht rosyjskiego miliardera skonfiskowany w Hamburgu

Aliszer Usmanow kremlin.ru

Usmanow dorobił się fortuny na rynku rudy żelaza i stali. W 2021 roku "Forbes" ocenił jego majątek na 15,7 miliarda dolarów. W zeszłorocznym rankingu najbogatszych Rosjan miliarder zajął siódme miejsce.

CZYTAJ: Konfiskata opancerzonej limuzyny oligarchy Aliszera Usmanowa

Wychowała niejedno pokolenie mistrzów

73-letnia Irina Winer-Usmanowa jest znaną trenerką gimnastyki artystycznej. Wychowała niejedno pokolenie mistrzów olimpijskich, w tym między innymi Alinę Kabajewą (domniemaną partnerkę prezydenta Władimira Putina). Pełni funkcję prezesa Wszechrosyjskiej Federacji Gimnastyki Rytmicznej - napisał o małżonce Usmanowa portal RBK.

Para jest małżeństwem od 30 lat, a przedtem młodzi spotykali się przez 15 lat. Poznali się na sali sportowej, gdzie Irina uprawiała gimnastykę, a Aliszer ćwiczył szermierkę - pisze Fontanka.

Autorka/Autor:tas/adso

Źródło: RBK, meduza.io, fontanka.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty: