Raz jest matką żołnierza, raz mieszkanką Odessy. Internauci zdemaskowali uczestniczkę protestów

TwitterInternauci przyznali już kobiecie wirtaulnego Oscara

Bywa zatroskaną matką żołnierza, zagorzałą przeciwniczką Majdanu, roztrzęsioną mieszkanką Odessy. Swoje role dobiera starannie i pojawia się wyłącznie na demonstracjach popierających Wiktora Janukowycza i rosyjską politykę. Internauci już przyznali jej wirtualnego Oscara, bo w każdej z tych ról jest bardzo przekonująca.

Ta tajemnicza kobieta pojawia się na wielu nagraniach z prorosyjskich demonstracji na Ukrainie zamieszczonych w sieci. Na każdym występuje jednak w innej roli, co szybko wychwycili internauci. Kim tak naprawdę jest, nie wiadomo.

Na jednym filmie kobieta przedstawiona jest jako mieszkanka Odessy, na innym Kijowa. Na kolejnym twierdzi, że mieszka w Charkowie. Wciela się też w rolę zatroskanej matki żołnierza czy przeciwniczki Majdanu.

Szukają "turystów"

Jak pisaliśmy, w rosyjskim serwisie VKontakte można znaleźć ogłoszenia o "werbunku" mężczyzn w wieku 18-45 lat, którzy są gotowi jechać na Ukrainę lub już na niej są". Mężczyźni mają zapewniać "moralne wsparcie" rosyjskojęzycznej ludności na południu i wschodzie kraju.

W ostatnich dniach i tygodniach w ukraińskich mediach pojawiło się wiele niepotwierdzonych do końca informacji o opłacanych przyjazdach Rosjan do Doniecka i Charkowa, gdzie następnie uczestniczą oni - jak piszą miejscowe media - w protestach skierowanych przeciwko nowym władzom w Kijowie i "faszystom" z Majdanu.

Autor: db / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP