Świat

Opisywała Panama Papers. "Bierze urlop"

Świat

Panama znalazła się w centrum uwagi po wycieku dokumentów jednej z kancelariiGoogle Earth
wideo 2/3

Redaktor naczelna holdingu RBK, który zamieszczał publikacje o rosyjskich wątkach Panama Papers, bierze urlop w związku ze stypendium na Uniwersytecie Stanforda w USA. Jak powiadomił w środę holding, projektami redakcyjnymi będą kierować inni redaktorzy.

RBK zaznaczył, że jego redaktor naczelna Jelizawieta Osietinska została stypendystką prestiżowego międzynarodowego programu "Innowacje w dziennikarstwie" i w związku z nauką weźmie urlop, by spędzić na Stanfordzie rok akademicki 2016-17. "W czasie jej nieobecności projektami redakcyjnymi RBK będą kierować ich główni redaktorzy" - głosi komunikat opublikowany na portalu informacyjnym RBK.

Według komunikatu redaktor naczelna RBK wyjedzie po 10 maja; jak podała agencja Reutera, Osietinska na swoim Facebooku informowała o urlopie od września.

Właściciel w opałach

W skład holdingu medialnego RBK wchodzą m.in. noszące tę samą nazwę: portal informacyjny, telewizja i media drukowane (dziennik i periodyk). Właścicielem holdingu jest miliarder Michaił Prochorow. W zeszłym tygodniu doszło do przeszukań w należących do Prochorowa firmach, wchodzących w skład grupy Oneksim. Media moskiewskie, powołując się na źródła, wiązały przeszukania z publikacjami. Inne źródła określały rewizje jako próbę obniżenia wartości holdingu w związku z prowadzonymi jakoby negocjacjami o jego sprzedaży. "Wiedomosti", powołując się na źródła wśród znajomych Prochorowa, komentowały, że "holding RBK i jego polityka redakcyjna mogły pogorszyć atmosferę wokół biznesmena". Jak głosi środowy komunikat RBK, Osietinska zaczęła karierę dziennikarską 20 lat temu; pod koniec lat 90. była korespondentką działu ekonomicznego gazety "Siegodnia". Następnie w ekonomicznym dzienniku "Wiedomosti" pracowała na stanowiskach od korespondenta do redaktora naczelnego, była także redaktor naczelną portalu internetowego tej gazety, Vedomosti.ru. Redaktor naczelną projektów RBK (portalu, telewizji i wydań drukowanych) została w styczniu 2014 roku.

Panama znalazła się w centrum uwagi po wycieku dokumentów jednej z kancelariiGoogle Earth
wideo 2/3

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: