"Celem agresora była infrastruktura portowa". Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Ukraińska Prawda, tvn24.pl, PAP
Odessa po ataku rakietowym Rosjan. Nagranie z 24 czerwca
Odessa po ataku rakietowym Rosjan. Nagranie z 24 czerwca Reuters
wideo 2/10
Miasto Odessa po ataku rakietowym Rosjan Reuters

Siły rosyjskie zaatakowały infrastrukturę portową w obwodzie odeskim - poinformował szef tamtejszych władz Ołeh Kiper. W wyniku ostrzału zginęło dwóch pracowników portu, został uszkodzony także statek cywilny.

"W nocy wróg zaatakował obwód odeski, używając rakiet. Celem agresora była infrastruktura portowa. Niestety, zginęły dwie osoby: ochroniarz i kierowca ciężarówki" - przekazał w środę rano szef władz obwodu odeskiego Ołeh Kiper.

W wyniku spadających odłamków pocisku zostały uszkodzone magazyny i statek cywilny - dodał urzędnik. Przekazał, że został ranny marynarz na służbie. "Obecnie jest on leczony w szpitalu" - poinformował Kiper.

CZYTAJ: Rosjanie zaatakowali szpital dziecięcy. "Chcę, żeby cały świat to zobaczył"

Wojska rosyjskie zaatakowały też w nocy dronami elektrownię w obwodzie rówieńskim, powodując przerwę w dostawie prądu dla niektórych odbiorców - podano w komunikacie państwowej spółki Ukrenerho. W niektórych obszarach regionu gospodarstwa domowe i odbiorcy przemysłowi stracili zasilanie - poinformowała Ukrenerho.

Rakiety i drony nie doleciały

Dowódca ukraińskich sił powietrznych Mykoła Ołeszczuk poinformował, że w kierunku obwodu odeskiego leciały trzy rosyjskie rakiety Ch-59 i Ch-69, a także trzy drony. "Ich cele nie zostały osiągnięte" - dodał, nie precyzując, czy wrogie pociski i bezzałogowce zostały zestrzelone.

Ołeszczuk poinformował, że w nocy z wtorku na środę siły rosyjskie wystrzeliły z terytorium zaanektowanego Krymu pocisk balistyczny Iskander i cztery kierowane rakiety Ch-59 i Ch-69. Z obwodu kurskiego w Rosji zostało z kolei wystrzelonych 20 dronów kamikadze Shahed.

Dowódca przekazał, że "w wyniku działań bojowych zostało zestrzelonych 14 bezzałogowców nad obwodami odeskim, mikołajowskim, chersońskim, dniepropietrowskim, chmielnickim, czerkaskim, winnickim i rówieńskim.

Autorka/Autor:tas

Źródło: Ukraińska Prawda, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Oleksandr Shestakov/Shutterstock

Tagi:
Raporty: