Była premier Nowej Zelandii wzięła ślub w winnicy

Źródło:
Reuters

Była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poślubiła w sobotę podczas prywatnej ceremonii swojego długoletniego partnera Clarka Gayforda. Ślub odbył się w winnicy położonej na północy kraju. Jak podaje nowozelandzka strona informacyjna Stuff, pobrali się na oczach około 50-75 gości.

43-letnia Ardern i 47-letni Gayford zaręczyli się 20 maja 2019 roku i mieli wziąć ślub na początku 2022 roku, ale ceremonia została odwołana ze względu na rygorystyczną strategię przyjętą przez jej rząd w czasie pandemii koronawirusa, która pozwoliła Nowej Zelandii ograniczyć liczbę zgonów spowodowanych przez covid-19 - pisze agencja Reuters.

Jacinda Ardern sprawowała urząd szefowej rządu od 2017 roku do stycznia roku ubiegłego. Stała się w tym czasie światową ikoną lewicy i kobiet na stanowiskach kierowniczych. Jest jedną z zaledwie dwóch kobiet, które urodziły dziecko w trakcie sprawowania przywódczej funkcji w państwie. Zabrała swoją córkę m.in. na spotkanie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Mieli pobrać się na oczach kilkudziesięciu osób

Ślub odbył się w Hawke's Bay w winnicy Craggy Range na wschodnim wybrzeżu Wyspy Północnej w Nowej Zelandii, około 310 km na północ od stolicy kraju, Wellington. W Hawke's Bay znajduje się wiele znanych na całym świecie winnic. Jest to także ważny obszar pod względem ogrodniczym.

Wśród weselnych gości znalazł się m.in. następca Ardern na stanowisku premiera Chris Hipkins, obecny lider opozycji - podał New Zealand Herald. Jak podaje nowozelandzka strona informacyjna Stuff, pobrali się na oczach około 50-75 gości.

Czytaj również: "Międzynarodowy łamacz serc", dziesiąte dziecko sułtana, wziął ślub. Ceremonia potrwa 10 dni

Oficjalne zdjęcia przedstawiają uśmiechniętą Ardern w białej sukni wiązanej na szyi oraz Gayforda w czarnym garniturze, trzymających się za ręce w alejce między rzędami winorośli.

W swoim ostatnim przemówieniu w parlamencie jako szefowa rządy Ardern powiedziała Gayfordowi, prezenterowi telewizyjnemu: - W końcu się pobierzmy. Córka pary, Neve, ma pięć lat.

Autorka/Autor:ks

Źródło: Reuters