Kandydat SPD na kanclerza Niemiec wzywa aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Kandydat socjaldemokratycznej partii SPD na kanclerza Niemiec Olaf Scholz zaapelował do protestujących w Berlinie aktywistów klimatycznych o zakończenie strajku głodowego. - Nie narażajcie swego życia. Zakończcie strajk głodowy - powiedział we wtorek na wiecu wyborczym w Soltau w Dolnej Saksonii.

Grupa młodych ludzi rozpoczęła 30 sierpnia strajk głodowy w parku w pobliżu Reichstagu. Oprócz publicznej dyskusji z kandydatami na kanclerza jeszcze przed wyborami, domagają się oni utworzenia rady obywatelskiej do spraw ochrony klimatu. W poniedziałek dwóch uczestników zapowiedziało, że odmówią także picia, jeśli rozmowa z kandydatami nie odbędzie się w najbliższy czwartek.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

We wtorek rozwścieczony mężczyzna próbował szturmować scenę podczas wiecu wyborczego kandydata socjaldemokratycznej partii SPD na kanclerza Niemiec Olafa Scholza . Inny głośno zabrał głos z widowni i zażądał, by wicekanclerz odpowiedział aktywistom.

Scholz odpowiedział na to wezwanie. Zwrócił się do protestujących w Berlinie aktywistów klimatycznych o zakończenie strajku głodowego. - Nie narażajcie swego życia. Zakończcie strajk głodowy – powiedział.

Olaf Scholz podkreślił, że dwójka innych czołowych kandydatów na kanclerza, Annalena Baerbock (Zieloni) i Armin Laschet (CDU), oraz on sam zaproponowali, że po niedzielnych wyborach do Bundestagu indywidualnie porozmawiają ze strajkującymi.

Również Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD) wezwał berlińskich aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego. Przewodniczący rady EKD Heinrich Bedford-Strohm w wywiadzie dla "Neue Osnabruecker Zeitung" powiedział: "Gorąco apeluję do nich, aby zaczęli znowu jeść".

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości