TVN24 | Świat

Kolejna bójka na niemieckim basenie. 250 osób wzięło udział w zamieszkach po kłótni o pistolety na wodę

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso
Źródło:
PAP
Dzielnica Neukoelln w Berlinie
Dzielnica Neukoelln w BerlinieGoogle Maps
wideo 2/2
Google MapsDzielnica Neukoelln w Berlinie

Do kolejnej bijatyki, która zaczęła się od sporu o pistolet na wodę, doszło na berlińskim kąpielisku. W zamieszkach na pływalni w dzielnicy Neukoelln miało wziąć udział 250 osób. Przed tygodniem w bójce w dzielnicy w Steglitz wzięło udział 100 osób.

W niedzielę po południu na basenie w berlińskiej dzielnicy Neukoelln 21-letnia kobieta i jej towarzysze zostali spryskani pistoletami na wodę przez kilkoro dzieci. W rezultacie, według policji, doszło do kłótni, w którą zaingerował mężczyzna w wieku od 35 do 40 lat.

Zaczęło się od strzału z pistoletu na wodę

Podobno "trzymał pistolet na wodę bezpośrednio przed twarzą 21-latki i pociągnął za spust". Kobieta splunęła na niego, a on uderzył ją zabawką w twarz. Jak podaje policja, złamał kobiecie nos. Zaalarmowano służby ratownicze, które zajęły się młodą kobietą. Podejrzanego nie udało się odnaleźć.

"Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nagle wybuchły zamieszki, podczas których policja i pracownicy ochrony byli nękani przez nawet 250 osób" - poinformowano. Kierownik zmiany służby ochrony "podjął decyzję o zamknięciu basenu ze skutkiem natychmiastowym". Wszyscy kąpiący się zostali poproszeni o opuszczenie terenu, do czego nikt się nie zastosował. Dopiero po przybyciu kolejnych oddziałów policji sytuacja się uspokoiła i można było zamknąć kąpielisko.

Trwa dochodzenie w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała i naruszenia spokoju.

Kolejna bójka na basenie

Przed tygodniem do bijatyki z udziałem 100 młodych mężczyzn doszło na kąpielisku w dzielnicy Steglitz w Berlinie w Niemczech.

Tam również awantura rozpoczęła się od kłótni o pistolety na wodę.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości