Świat

Nauczycielka straci pracę, bo pokazała uczniom "50 twarzy Greya"

Świat

TVN 24 | TVN 24Film "50 twarzy Greya" jest w Czechach dozwolony od lat 15

Pracę straci nauczycielka z czeskiego miasta Hradec Kralove, która uczniom ósmej klasy pokazała fragmenty filmu "50 twarzy Greya" - informuje agencja CTK. Dyrekcja szkoły podkreśliła, że zajęcia muszą odpowiadać standardom moralności.

Ogłaszając, że umowa nauczycielki o pracę nie zostanie przedłużona, dyrekcja wskazała, że uczniowie, którzy oglądali fragmenty filmu, nie ukończyli jeszcze 15 lat. Film będący ekranizacją książki "50 twarzy Greya" jest w Czechach dozwolony właśnie od lat 15.

Jego bohaterką jest 21-letnia studentka literatury, którą w świat zmysłowych przyjemności wprowadza przystojny, błyskotliwy i bogaty biznesmenem Christian Grey.

Trylogia erotyczna E.L. James zapoczątkowana powieścią "50 twarzy Greya" cieszyła się zawrotnym powodzeniem, oznaczającym dla autorki wiele milionów dolarów.

Licealiści czytają o "przygodach" Greya

Także w Polsce książka ta zyskała wielu czytelników. W opublikowanym w czwartek rankingu redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole" uczniowie uznali, że jest to jedna z najciekawszych powieści.

Według organizatorów plebiscytu, wybór ten wprawił wielu nauczycieli koordynujących w szkołach wybory książek w zaklopotanie. Zdaniem nauczycieli, popularność "50 twarzy.." jest wynikiem wielkiej kampanii reklamującej filmową ekranizację tej książki, która zbiegła się w czasie z terminem Ogólnopolskich Wyborów Książek oraz, że głosowanie na tę pozycję było w dużym stopniu przejawem uczniowskiej przekory i chęci popisania się „dorosłością”.

Autor: eos//rzw / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | TVN 24

Pozostałe wiadomości