Świat

Miss World została piękność z RPA

Świat


22-letnia Rolene Strauss została Miss World. Pochodząca z RPA Rolene jest studentką medycyny i marzy, by leczyć i pomagać kobietom. Wicemiss World zostały Węgierka i Amerykanka.

Podczas finału konkursu Miss World, który odbywał się w Londynie, Rolene Strauss pokonała kilkadziesiąt rywalek z całego świata i otrzymała koronę Miss World. Wicemiss zostały Edina Kulcsar z Węgier i Amerykanka Elizabeth Safrit.

Rok w podróży

Nowo wybraną Miss World czeka rok podróży po świecie i reprezentowanie Miss World Organisation podczas akcji charytatywnych. W tym czasie mieszkać będzie w Londynie.

Rolene Strauss ma 22 lata i jest na czwartym roku medycyny. Podkreśla swoje przywiązanie do rodziny i kuchni swojej mamy, lubi grać w golfa i jeździć na rowerze. Jest też uzdolniona muzycznie: gra na flecie, fortepianie i gitarze. Lubi też czytać, gównie książki "inspirujące i motywujące".

Najstarszy konkurs piękności

W 2013 roku Miss World została Megan Young z Filipin. Polskę w konkursie piękności reprezentowała Ada Sztajerowska.

Jak zapewniają organizatorzy, wybory Miss World to najstarszy wciąż organizowany konkurs tego typu - po raz pierwszy odbył się w Londynie w 1951 roku. W tym samym roku odbyły się wybory Miss Universe.

Autor: asz/kka / Źródło: missworld.com