Świat

Matko Boska dzięki, że się z nas śmieją

Świat


Setki klaunów wzięło udział w nietypowej pielgrzymce do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Tworząc radosny korowód komicy wędrujący ulicami miasta dziękowali za to, że potrafią rozśmieszać ludzi.

Klauni stworzyli kolorową paradę na ulicach Mexico City, bo chcieli podziękować Matce Bożej z Guadalupe za to, że mają pracę. Bazylika przywitała przebranych w swoje zawodowe kostiumy pielgrzymów biciem dzwonów i uroczystą mszą.

Po drodze do parady klaunów dołączali przechodnie, którzy śpiewali i tańczyli razem z nietypowymi pątnikami. Artyści przeszli kilkanaście kilometrów ulicami miasta. Później wzięli udział we mszy i przyjęli komunię świętą. - Przyszedłem tu żeby podziękować za to, że mogę dawać trochę szczęścia i radości nie tylko tym najmłodszym, ale i starszym osobom. To wielki dar - mówił podczas swojego marszu klaun o przydomku "Raqueton".

Bazylika Matki Bożej z Guadalupe jest aktualnie największym sanktuarium maryjnym na świecie - rocznie przybywa do niej ok. 12 milionów pielgrzymów. Dla porównania kolejnymi co do wielkości sanktuariami są: Lourdes - 6 mln, Fátima - 5 mln, Jasna Góra - 4 mln pielgrzymów rocznie.

Źródło: Reuters, TVN24