TVN24 | Świat

Wicepremier Ukrainy: na terenie Azowstalu jest ponad 40 ciężko rannych żołnierzy

TVN24 | Świat

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Wicepremier Ukrainy Iryny Wereszczuk o tworzeniu korytarzy humanitarnych
Wicepremier Ukrainy Iryny Wereszczuk o tworzeniu korytarzy humanitarnychTVN24/Mateusz Lachowski
wideo 2/8
TVN24/Mateusz LachowskiWicepremier Ukrainy Iriny Wereszczk o tworzeniu korytarzy humanitarnych

Ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk przekazała, że na terenie kombinatu metalurgicznego Azowstal w oblężonym przez siły rosyjskie Mariupolu przebywa ponad 40 ciężko rannych żołnierzy. Wcześniej przedstawicielka rządu informowała, że z oblężonego przez Rosjan miasta ewakuowano we wtorek 156 osób.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk na briefingu prasowym mówiła o rannych żołnierzach przebywających na terenie kombinatu metalurgicznego Azowstal.

- Tam jest teraz ponad 40 ciężko rannych, leżących, i potrzebują oni ratunku. Władze ukraińskie zwróciły się do Rosji z żądaniem podjęcia decyzji i wydania nam tych ludzi, którzy są kombatantami i zgodnie z konwencjami genewskimi powinni zostać przekazani Ukrainie - oznajmiła.

Wcześniej Wereszczuk, cytowana przez portal Hromadske, poinformowała, że we wtorek z oblężonego przez Rosjan Mariupola ewakuowano 156 osób.

Wicepremier Ukrainy Iryna WereszczukTVN24/Mateusz Lachowski

Szef Czerwonego Krzyża w Mariupolu o "wydostawaniu się z piekła"

Tymczasem szef Czerwonego Krzyża w Mariupolu Pascal Hundt powiedział dziennikarzom, że w mieście po ewakuowaniu ponad 100 osób z kombinatu Azowstal nadal pozostaje w pułapce nieokreślona liczba cywilów.

- Mieliśmy nadzieję, że dużo więcej osób zdoła przyłączyć się do konwoju (ewakuacyjnego) i wydostać się z tego piekła. Dlatego mamy mieszane uczucia - przekazał Hundt. Wcześniej ONZ poinformowała, że do Zaporoża dotarło 127 cywilów ewakuowanych z Azowstalu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Mateusz Lachowski

Tagi:
Raporty: