Źródło zdj. gł.: Archiwum
Na łamach watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" abp Fisichella podkreślił, że tego typu inicjatywa oznacza przyłączenie się do procesu nowej ewangelizacji w miejscach skupisk rozmaitych ludzi. Tam także - dodał - nie może zabraknąć obecności chrześcijan.
Przewodniczący Papieskiej Rady przypomniał o jej inicjatywie określonej jako "misja w metropoliach". W jej ramach w 12 europejskich miastach, między innymi w Warszawie, odbędą się podczas Wielkiego Postu liczne spotkania i debaty pod hasłami nowej ewangelizacji. W roku przyszłym, poinformował arcybiskup Fisichella, liczba tych miast wzrośnie do 72.
Źródło: PAP