"Jesteśmy bardziej w strefie 100 tysięcy przypadków dziennie"

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
Reuters

We Francji może występować 100 tysięcy nowych przypadków COVID-19 dziennie - powiedział w radiu RTL profesor Jean-François Delfraissy, który kieruje radą naukową doradzającą francuskiemu rządowi w sprawie pandemii. Podana przez niego liczba jest dwa razy większa niż ostatnie oficjalne dane rządowe.

- Prawdopodobnie jest więcej niż 50 tysięcy przypadków dziennie. Oceniamy w komitecie naukowym, że jesteśmy bardziej w strefie 100 tysięcy przypadków dziennie - powiedział Delfraissy.

Francja, druga co do wielkości gospodarka strefy euro, bada obecnie, czy należy zaostrzyć obostrzenia w celu powstrzymania powrotu wirusa COVID-19. Wprowadzono już godzinę policyjną w głównych miastach, w tym w Paryżu.

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło w niedzielę najwyższą dobową liczbę 52 010 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy druga fala przypadków przewija się przez Europę.

Koronawirus we FrancjiPAP/EPA/IAN LANGSDON

Łączna liczba przypadków we Francji wynosi 1 138 507. Kraj ten wyprzedził Argentynę i Hiszpanię, będącym piątym pod względem liczby odnotowanych przypadków krajem na świecie.

Ministerstwo podało w niedzielę, że 116 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem w ciągu 24 godzin, w porównaniu z 137 dzień wcześniej, co podwyższyło łączną liczbę zgonów do 34 761.

Autor:mart\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Tagi:
Raporty: