Przeżył pandemię hiszpanki, służył podczas II wojny światowej. 104-latek pokonał koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
pp/tr
Źródło:
PAP

W stanie Oregon w USA wyzdrowiał prawdopodobnie najstarszy pacjent zakażony koronawirusem. 104-letni Bill Lapschies, amerykański weteran, urodził się w 1916 roku, na dwa lata przed pandemią grypy hiszpanki. Wyzdrowiał po 20 dniach od stwierdzenia zakażenia koronawirusem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Bill Lapschies był wśród piętnastu mieszkańców domu opieki weterana w Lebanon, ponad 120 kilometrów od Portland, u których wykryto koronawirusa. Mężczyzna nie miał poważnych objawów, a po ponad 20 dniach wyzdrowiał. Jego rodzina podejrzewa, że może być najstarszą osobą na świecie, która pokonała COVID-19.

Lapschies urodził się w 1916 roku, na dwa lata przed pandemią grypy hiszpanki, która spowodowała łącznie śmierć ponad 50 milionów osób. Podczas drugiej wojny światowej służył w amerykańskim wojsku na Aleutach.

Weteran w środę świętował wraz z rodziną swój powrót do zdrowia, łącząc to z obchodami swoich 104. urodzin. Jego najbliżsi z prezentami oraz ciastem przyjechali do niego do domu weterana. Mimo radości zachowywano od siebie wymaganą w czasach epidemii bezpieczną odległość.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Ponad 6000 zmarłych w USA

1169 osób z koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w USA - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W żadnym państwie świata nie odnotowano wcześniej ponad tysiąca zgonów jednego dnia.

Od początku epidemii w USA do piątkowego przedpołudnia zmarło już 6095 osób z COVID-19.

Autor:pp/tr

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: