"Musimy przywrócić restrykcje". Zła sytuacja w Portugalii, godzina policyjna w Lizbonie, Porto i dziesiątkach gmin

Źródło:
PAP

Wprowadzenie nocnej godziny policyjnej na terenie 45 gmin z powodu nasilenia się pandemii COVID-19 – ogłosił w czwartek rząd Portugalii. Zacznie ona obowiązywać w piątek od godziny 23.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, wprowadzenie restrykcji ma związek z szybko nasilającą się pandemią koronawirusa. Dodała, że władze kraju nie mogą stwierdzić, że "pandemia została opanowana". - Sytuacja epidemiczna w kraju znacząco się pogorszyła, dlatego musimy przywrócić restrykcje sanitarne w gminach o wysokim i bardzo wysokim ryzyku zakażeń - wyjaśniła przedstawicielka rządu premiera Antonia Costy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Powrót godziny policyjnej

Vieira da Silva wskazała, że nocna godzina policyjna będzie obowiązywać w 45 z 308 gmin między godziną 23 a 5. Sprecyzowała, że wśród nich jest stolica kraju Lizbona, a także Porto. Poza godziną policyjną w powiatach o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej skrócone zostaną godziny pracy placówek handlu i usług, a także utrzymany obowiązek zdalnej pracy.

Rzeczniczka rządu wyjaśniła, że zaplanowane przez gabinet Costy na 26 września wybory samorządowe w Portugalii powinny odbyć się pomimo nasilenia pandemii. Zastrzegła jednak, że ich organizacja będzie uzależniona od rozwoju sytuacji sanitarnej w kraju.

Minionej doby odnotowano w Portugalii blisko 2,5 tys. zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej od 13 lutego. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło pięć osób chorych na COVID-19.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: