Siedem milionów mieszkańców, pierwsza ofiara koronawirusa. Oficjalnie

Źródło:
PAP

Laotańskie media poinformowały w niedzielę o pierwszej śmiertelnej ofierze pandemii COVID-19 w tym kraju. Według oficjalnych danych w 7-milionowym Laosie odnotowano dotychczas tylko 1302 zakażenia.

Zmarła 53-letnia Wietnamka pracowała w barze karaoke na obrzeżach stolicy kraju Wientian i już wcześniej miała poważne problemy zdrowotne, chorowała m.in. na cukrzycę - przekazał dziennik "Vientiane Times", powołujący się na laotańskie władze medyczne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO>>>

W liczącym około 7 mln mieszkańców kraju oficjalnie wykryto 1302 infekcje, z czego 69 w niedzielę. Za aktywne uznaje się ponad 1000 zakażeń. Podobnie jak w graniczących z Laosem Tajlandii i Kambodży liczba nowych infekcji gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca.

W Wientian wprowadzono kwarantannę. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z uzasadnionych powodów. Podróże między stolicą a prowincją kraju są zabronione.

Laos jest jednym z najbiedniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Według ekspertów oficjalne dane dotyczące epidemii mogą nie odzwierciedlać rzeczywistej sytuacji z powodu zbyt małej liczby przeprowadzanych testów.

Autorka/Autor:pqv\mtom

Źródło: PAP