Ponad 700 osób zmarło w ciągu doby w Hiszpanii. To kolejny dzień wzrostu liczby zgonów

TVN24 | Świat

Autor:
mart/pm
Źródło:
PAP, Reuters

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii zmarło 757 osób zakażonych koronawirusem. Od początku epidemii w kraju zmarło 14 555 osób chorujących na COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W Hiszpanii od początku epidemii COVID-19 odnotowano 146 690 zakażeń koronawirusem. W środę ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby infekcję potwierdzono u 6180 osób.

W czasie ostatnich 24 godzin w kraju zmarło 757 osób zakażonych koronawirusem, łącznie w kraju odnotowano 14555 zgonów osób, które chorowały na COVID-19.

To drugi dzień z rzędu wzrostu ilości zgonów w Hiszpanii. Ministerstwo zdrowia zaznaczyło jednak, że tempo proporcjonalnego dziennego wzrostu liczby ofiar śmiertelnych nieznacznie zwolniło.

Wzrost liczby wyleczonych

Pozytywną tendencją, na którą zwraca uwagę hiszpański resort zdrowia, jest szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z COVID-19. Podczas ostatniej doby ich grono powiększyło się o 4813 do 43 021 osób.

Najbardziej doświadczoną przez epidemię wspólnotą autonomiczną pozostaje Madryt, gdzie do środy zmarło 5586 osób, a prawie 42,5 tys. zostało zainfekowanych.

Drugim regionem o największej liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest Katalonia, w północno-wschodniej części kraju. W regionie tym dotychczas zanotowano 3041 ofiar śmiertelnych epidemii oraz ponad 29,6 tys. zakażeń.

W dalszym ciągu władze hiszpańskich regionów informują o licznych przypadkach zakażeń w domach spokojnej starości. W środę część podopiecznych stołecznych placówek, w których wykryto ogniska infekcji, została skierowana do dwóch hoteli w Madrycie. Osoby te, choć nie mają objawów COVID-19, w najbliższych godzinach zostaną poddane badaniom na obecność koronawirusa.

Infolinia działa całodobowo

Przed południem w środę Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) nakazał wykonanie “natychmiastowych i masowych” badań na obecność koronawirusa u osób osadzonych w zakładach karnych tego regionu.

Autor:mart/pm

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: