"W związku z przedsięwzięciami na rzecz ograniczenia pandemii". Niemcy wstrzymują przyjmowanie uchodźców

Autor:
tmw
Źródło:
PAP

Od wtorku Republika Federalna Niemiec wstrzymuje motywowane względami humanitarnymi przyjmowanie uchodźców z innych państw - poinformowały niemieckie media, cytując jednego z rzeczników prasowych federalnego ministerstwa spraw wewnętrznych.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- W związku z przedsięwzięciami na rzecz ograniczenia pandemii koronawirusa ministerstwo poleciło Federalnemu Urzędowi do spraw Migracji i Uchodźców (BAMF), by wstrzymał do odwołania realizację programu przesiedleńczego, określonego w umowie z Turcją oraz niemieckiego programu przyjmowania uchodźców z powodów humanitarnych - oświadczył jeden z rzeczników niemieckiego MSW.

Jak zaznaczył, programy te przestały faktycznie funkcjonować już w ubiegły piątek "z powodu różnych ograniczeń w podróżowaniu oraz problemów, na jakie napotyka operacyjna współpraca z ważnymi partnerami".

Przypomniał, że we wtorek także Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) oraz Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) oficjalnie zawiesiły swe programy przyjmowania uchodźców.

Czytaj także: Angela Merkel wygłosiła orędzie w związku z epidemią koronawirusa>>>

Uchodźcy w Niemczech

Od roku 2012 w ramach tak zwanych Resettlement-Programs Niemcy przyjmują na stały pobyt uchodźców dotkniętych kryzysami humanitarnymi, w tym wielu Syryjczyków z Turcji i Libanu. Niemiecki rząd chce zapewnić taką pomoc pięciu tysiącom ludzi rocznie.

Autor:tmw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości