Główny unijny negocjator brexitu ma koronawirusa. Zbadają szefową Komisji Europejskiej

Autor:
akr//rzw
Źródło:
PAP

Mój test na koronawirusa dał pozytywny wynik - poinformował w czwartek w mediach społecznościowych główny negocjator Unii Europejskiej do spraw brexitu Michel Barnier. "Czuję się dobrze i jestem w dobrym nastroju. Stosuję się do wszystkich niezbędnych zaleceń, podobnie jak mój zespół" - dodał.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Komisja Europejska na razie nie informuje, ile osób miało kontakt z Barnierem. Nie wiadomo też od kogo główny negocjator się zaraził. Przekazano, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen będzie przebadana pod kątem obecności w jej organizmie koronawirusa. Ostatni raz spotkała się z Barnierem dwa tygodnie temu - zaznaczył rzecznik.

Michel Barnier był niedawno w Polsce, spotkał się między innymi z premierem Mateuszem Morawieckim, jednak było to 27 lutego, czyli więcej niż dwa tygodnie temu.

"Poradzimy sobie"

"Chciałbym poinformować, że mój test na COVID-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze i jestem w dobrym nastroju. Stosuję się do wszystkich niezbędnych zaleceń, podobnie jak mój zespół" - napisał w czwartek Michel Barnier na Twitterze.

Zwrócił się do wszystkich zakażonych i przebywających w izolacji. "Poradzimy sobie z tym razem" - napisał główny negocjator ze strony Unii Europejskiej w sprawie relacji z Wielką Brytanią.

"Wygrać tę wspólną bitwę"

We wpisie po francusku Barnier załączył wideo, nagrane w domu telefonem komórkowym. Opowiadał w nim, że znalazł swoją książkę "Jeden za wszystkich", którą napisał kilka lat temu i zaapelował, by zachowywać się solidarnie w obecnej sytuacji.

- Każdy z nas ma rolę do odegrania, aby wygrać tę wspólną bitwę, tę wojnę przeciw wirusowi - przekonywał.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej na kwarantannie

Od poniedziałku na dobrowolnej kwarantannie domowej przebywa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. 6 marca Timmermans spotkał się z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson, u której wykryto koronawirusa.

Na świecie zakażonych koronawirusem jest ponad 220 tysięcy osób.

Autor:akr//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: European Union, 2020

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości