Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej

Źródło:
PAP
Korea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowych
Korea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowych
Reuters Archive
Korea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowychReuters Archive

Korea Północna wystrzeliła we wtorek w kierunku morza rakietę balistyczną średniego zasięgu – oświadczyło wojsko Korei Południowej. Agencja Reutera odnotowała, że zdarzenie to potępiły władze w Japonii.

Korea Północna przeprowadziła we wtorek rano czasu lokalnego test rakiety balistycznej, która została wystrzelona w kierunku Morza Japońskiego – podała agencja informacyjna Yonhap, powołując się na południowokoreańskie wojsko.

Według armii południowokoreańskiej pocisk wystrzelony przez północnokoreański reżim był rakietą średniego zasięgu. Japońska straż przybrzeżna oświadczyła, że po pokonaniu dystansu 600 km spadła do morza.

Korea Północna wyrzutnia rakietKCNA

Japonia potępia Koreę Północną

Premier Japonii Fumio Kishida w rozmowie z dziennikarzami potępił Koreę Północną za wystrzelenie rakiety, które jego zdaniem wpłynęło na pokój i stabilność w regionie.

Test rakietowy Pjongjangu miał miejsce niecałe dwa tygodnie po tym, jak media państwowe w Korei Północnej podały, że przywódca tego kraju Kim Dzong Un nadzorował udany test silnika na paliwo stałe do "nowego typu rakiety hipersonicznej średniego zasięgu".

Autorka/Autor:asty/ft

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KCNA