Korea Północna wystrzeliła kolejne rakiety

Źródło:
tvn24.pl, cnn.com

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę wystrzeliła dwie rakiety manewrujące z okrętu podwodnego. Państwowe północnokoreańskie media poinformowały, że przywódca państwa Kim Dzong Un "zbadał rzeczywistą gotowość bojową 8. kompanii szturmowej, której zadaniem było uderzenie w lotnisko operacyjne wroga na kierunku zachodnim".

Opublikowane w piątek w państwowych mediach zdjęcia ukazały przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una na ćwiczeniach przeciwpożarowych jednostki artylerii Hwasong na na froncie zachodnim.

"Kim Dzong Un zbadał rzeczywistą gotowość bojową 8. kompanii szturmowej, której zadaniem było uderzenie w lotnisko operacyjne wroga na kierunku zachodnim" - podały państwowe media.

"To prawdopodobnie dopiero początek"

W ramach czwartkowego testu pociski zostały wystrzelone w Morze Żółte. Krótko po nich Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny krótkiego zasięgu z obszaru Nampo na zachodzie kraju.

- To prawdopodobnie dopiero początek serii prowokacyjnych testów przeprowadzanych przez Koreę Północną - ocenił Leif-Eric Easley, profesor Ewha Womans Unitersity w Seulu.

W niedzielę rano Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety manewrujące z okrętu podwodnego do celu położonego również pod wodą - poinformowała w poniedziałek, czasu lokalnego oficjalna agencja prasowa Pjongjangu KCNA.

Oczekuje się, że w poniedziałek siły dowództwa Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i ONZ rozpoczną na półwyspie 11-dniowe ćwiczenia Freedon Shield, które mają być "konstruktywnymi symulacjami".

Autorka/Autor:pqv//now

Źródło: tvn24.pl, cnn.com