Kim chce poznać scenariusze przeciwników. Nakazał rozmieścić sieć satelitów szpiegowskich

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP

Kim Dzong Un, dyktator Korei Północnej, polecił rozmieszczenie sieci satelitów szpiegowskich, które miałyby "zwiększyć możliwości wywiadowcze kraju" - poinformowała państwowa agencja prasowa KCNA.

Według KCNA Kim odwiedził we wtorek siedzibę północnokoreańskiej agencji badań kosmicznych. W trakcie tej wizyty oświadczył, że "podjęcie działań w zakresie wywiadu wojskowego jest ważnym i priorytetowym zadaniem umożliwiającym zwiększenie naszego potencjału militarnego i przeciwstawienie się zagrożeniom ze strony USA i Korei Południowej".

Jak mówił, stworzenie sieci satelitów ma "zwiększyć możliwości wywiadowcze" Korei Północnej. - Uzyskanie bieżących informacji o militarnych scenariuszach naszych przeciwników to najważniejsze zadanie - dodał.

Kim poinformował, że pierwszy satelita z tej serii przeszedł pomyślnie ostatnie badania, a jego wystrzelenie planowane jest jeszcze w kwietniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim z córką na testach "nowego typu pocisku"

Reuters przypomina, że po próbach z grudnia ubiegłego roku z dwoma pociskami średniego zasięgu, Pjongjang opublikował czarno-białe zdjęcia o niskiej rozdzielczości przedstawiające stolicę Korei Południowej Seul i portowe miasto Incheon, które miały być wykonane podczas tych testów.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP