Świat

Kard. Bertone: Jan Paweł II może zostać świętym za kilka lat

Świat


Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone powiedział w niedzielę, że błogosławiony Jan Paweł II może zostać świętym za kilka lat.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI watykański hierarcha przypomniał, że do kanonizacji wystarczy cud, uznany za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia przez komisję medyczną, teologiczną i przez kardynałów oraz biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. - A zatem powiedziałbym, że na pewno za kilka lat - dodał kardynał Bertone.

Ks. Oder sprawdzi sygnały o doznanych łaskach

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato kilkakrotnie w ostatnim czasie dawał do zrozumienia, że na kanonizację trzeba będzie poczekać parę lat i zastrzegał zarazem, że nie można przewidzieć jej daty. Ponadto kardynał Amato informował, że już napływają z całego świata do Watykanu sygnały o doznanych łaskach.

Będzie je sprawdzał postulator ksiądz Sławomir Oder. O tym, że kilka lat to realny czas oczekiwania na kanonizację świadczy przypadek świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Został on ogłoszony błogosławionym 2 maja 1999 roku, a kanonizowany już po trzech latach, 16 czerwca 2002 roku.

UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE W RZYMIE - relacja minuta po minucie

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II - czytaj raport specjalny

Źródło: PAP