TVN24 | Świat

Joe Biden powitany w Polsce

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24

Joe Biden jest już w Polsce. Prezydencki samolot Air Force One wylądował około godziny 14 w podrzeszowskiej Jasionce. Biden został przywitany między innymi przez szefa MON Mariusza Błaszczaka i ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. Pierwotnie miał być przywitany przez Andrzeja Dudę, jednak polski prezydent dotarł na miejsce z opóźnieniem przez problemy techniczne samolotu, którym początkowo leciał.

OGLĄDAJ PROGRAM SPECJALNY W TVN24 GO

Prezydent USA wylądował w Polsce około godziny 14. Zaraz po przylocie miał go powitać Andrzej Duda, jednak jego samolot musiał zawrócić na Lotnisko Chopina.

W związku z tym Joe Biden wyszedł z samolotu chwilę przed godziną 15. Został przywitany między innymi przez szefa MON Mariusza Błaszczaka i ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego.

Prezydencki Air Force One wylądował w PolsceTVN24

Czytaj relację z wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce

Joe Biden w Polsce. Plan wizyty

Joe Biden w Europie

Joe Biden przybył do Europy w środę wieczorem. Amerykański przywódca Joe Biden przemawiał w czwartek na konferencji w Brukseli po nadzwyczajnym spotkaniu przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W czwartek wieczorem prezydent USA wziął udział w szczycie Rady Europejskiej. Ze wspólnego oświadczenia wydanego z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen wynika, że podczas posiedzenia omówiono kwestie sankcji, pomocy humanitarnej, energetyki, partnerstwa wschodniego i współpracy UE-NATO.

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości