Bill Gates, Mark Zuckerberg i Rihanna wśród 1200 gości najbogatszego człowieka w Azji

Źródło:
BBC, PAP, tvn24.pl

Wiele najbardziej wpływowych osób świata przybyło do indyjskiego stanu Gudźarat na przyjęcie zorganizowane przed ślubem syna Mukesha Ambaniego, przemysłowca i jednego z najbogatszych ludzi - informuje BBC.

28-letni Anant Ambani jest najmłodszym synem miliardera. W lipcu żeni się z Redhiką Merchant. By uczcić ślub syna, biznesmen już teraz zorganizował 3-dniowe przyjęcie w mieście Jamnagar w stanie Gudźarat.

To, na co zwracają uwagę media na całym świecie, to niezwykła lista gości tych uroczystości. Do indyjskiego stanu Gudźarat przybyli już potentaci, jak Bill Gates czy Mark Zuckerberg; gwiazdy muzyki - jak Rihanna (która ma tam wystąpić), czy filmu - m.in. jeden z najpopularniejszych indyjskich aktorów Shah Rukh Khan. Wśród 1200 zaproszonych gości mają się pojawić również byli premierzy Kanady i Australii, a także córka byłego prezydenta USA Ivanka Trump.

Na okazję przyjęcia Ambani zbudował w Jamnagar rozległy kompleks kilkunastu świątyń hinduistycznych, aby "bogata tożsamość kulturowa i duchowa Indii znalazła się w centrum uroczystości weselnych", napisano w oświadczeniu należącego do Ambaniego koncernu Reliance Industries.

Wcześniej Ambani zaczął uroczystości przedślubne swojego syna od przyjęcia, którego celem było nakarmienie ponad 50 tys. mieszkańców Jamnagar - podał w czwartek "Hindustan Times". Jedzenie serwowali osobiście narzeczeni.

ZOBACZ TEŻ: Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Kim jest Mukesh Ambani

Jak pisze BBC, Mukesh Ambani jest obecnie na 10. miejscu listy najbogatszych osób na świecie. Wartość jego majątku "Forbes" szacuje na 115 miliardów dolarów. Założona przez jego ojca Reliance Industries, którego jest właścicielem, prowadzi działalność w wielu branżach - od energetyki i telekomunikacji przez handel, aż po tekstylia i media.

Miliarder ma trójkę dzieci - oprócz Ananta są to 32-letni Akash i jego siostra bliźniaczka Isha. Na podobnym przyjęciu, które ojciec zorganizował przed ślubem Ishy w 2018 roku, gościła m.in. Hillary Clinton, a występowała Beyonce. Według różnych szacunków, jej wesele kosztowało od 15 do nawet 100 milionów dolarów.

Lipcowy ślub Ananta również zapowiada się królewsko. "Wygląda na to, że na zaproszenie odpowiedziało jeszcze więcej światowych potentatów niż w przypadku ślubów dwojga starszych dzieci Ambaniego w 2018 i 2019 r. To podkreśla rosnącą rolę Reliance" - podkreśla Bloomberg, cytowany przez BBC.

Mukesh Ambani uwielbia hinduskie jedzenie, bollywodzkie filmy i krykieta - jest nawet właścicielem drużyny Mumbai Indians. Interesuje się nowoczesnymi technologiami i lubi być na bieżąco z najnowszymi gadżetami. Za jego największą ekstrawagancję uważa się postawienie w Mumbaju wieżowca, w którym mieszka wraz z żoną. Nieruchomość uważana jest za najdroższy, po pałacu Buckingham, budynek mieszkalny na świecie, do utrzymania którego konieczne było zatrudnienie ponad sześciuset osób.

ZOBACZ TEŻ: Musk powiększył majątek o prawie 100 miliardów dolarów. Wśród najbogatszych jeden Polak

Autorka/Autor:asty, am//mm

Źródło: BBC, PAP, tvn24.pl