Znany z telewizji lekarz zaginął na greckiej wyspie. W poszukiwania zaangażowano "wszystkie możliwe służby" 

Źródło:
BBC, The Guardian
"W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" - Justyna Wasilewska
"W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" - Justyna WasilewskaTVN Grupa Discovery
wideo 2/3
"W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" - Justyna WasilewskaTVN Grupa Discovery

Znany z występów w brytyjskiej telewizji lekarz Michael Mosley zaginął podczas wakacji na Simi, jednej z wysp greckiego Dodekanezu. 67-latek ostatni raz widziany był w środę. W jego poszukiwania zaangażowano "wszystkie możliwe służby" - przekazała lokalna policja.  

Śledczy prowadzą poszukiwania Michaela Mosleya, brytyjskiego lekarza celebryty. 67-latek zaginął na Simi – greckiej wyspie, należącej do archipelagu Dodekanez. Mężczyzna po raz ostatni widziany był w środę około godziny 13:30. Opuścił wówczas plaże, na której przebywał wraz z żoną i wybrał się spacer do centrum miejscowości Simi, stolicy wyspy – informuje BBC. Żona Mosleya poinformowała władze o jego zaginięciu jeszcze tego samego dnia, około godziny 19:30. Przeprowadzone w kolejnych godzinach poszukiwania nie pozwoliły na zlokalizowanie Brytyjczyka – dodaje "The Guardian". Zgodnie z informacjami, jakie dziennik otrzymał od lokalnej policji w akcję poszukiwawczą 67-latka zaangażowani są obecnie funkcjonariusze, strażacy i przedstawiciele "wszystkich możliwych służb". Pomocy udzielają też wolontariusze.

ZOBACZ TEŻ: Pięciolatek uciekł babci. Szukało go ponad stu policjantów i strażaków

Michael Mosley zaginął na wyspie Simi. Poszukiwania brytyjskiego lekarza trwają

W próbę odnalezienia Michaela Mosleya włączono straż przybrzeżną, która patroluje części wybrzeża Simi. W tym celu użyto również drona. Jak ustalił "The Guardian", w najbliższym czasie do akcji ma także zostać włączony helikopter. Planowane jest także wykorzystanie psów tropiących. - W tej chwili nie wykluczamy żadnego scenariusza - przekazał brytyjskiemu dziennikowi policjant z Simi pytany o potencjalne przyczyny zaginięcia lekarza.

Michael MosleyGetty Images

Mosley jest znany w Wielkiej Brytanii za sprawą licznych występów telewizyjnych, w większości w programach poświęconych tematyce zdrowego stylu życia i odchudzania. Występował m.in. w cyklu BBC "Trust Me, I'm A Doctor", programie "Michael Mosley: Who Made Britain Fat?" Channel 4 czy w dokumencie "Infested! Living With Parasites" w BBC Four, w ramach którego przez sześć tygodni żył z tasiemcem w jelitach. Lekarzowi przyniosła też sławę opracowana przez niego dieta 5:2.

ZOBACZ TEŻ: Wracali z Tajlandii, ślad urwał się w Londynie. Sprawa jest już wyjaśniona

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: BBC, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images