Spacer po ogrodzie, lunch w willi, degustacja wina. Szczyt pierwszych dam


Gdy ich mężowie debatowali o najważniejszych światowych kwestiach, one spacerowały wśród kwiatów i degustowały baskijskie wino. Pierwsze damy towarzyszące liderom państw biorącym udział w szczycie G7 w Biarritz, zwiedziły wspólnie w niedzielę francuską gminę Espelette.

Do Espelette niedaleko Biarritz udały się żony prezydentów USA i Francji, Melania Trump i Brigitte Macron, żona szefa Rady Europejskiej Małgorzata Tusk, żona premiera Japonii Akie Abe, żona prezydenta Chile Cecilia Morel i żona premiera Australii Jenny Morrison. Po zwiedzeniu Espelette i degustacji wina pierwsze damy zjadły lunch w Villi Arnaga zbudowanej przez Edmonda Rostanda, autora popularnej sztuki "Cyrano de Bergerac". Przed willą dla pierwszych dam zorganizowano pokaz tradycyjnych baskijskich tańców. Brytyjskie media zauważają, że wśród pierwszych dam nie było Carrie Symonds, partnerki premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Szczyt G7

Szczyt grupy G7, zrzeszającej najbardziej uprzemysłowione państwa świata (USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Kanada), rozpoczął się w sobotę i potrwa do poniedziałku.

Liderzy rozmawiają o wyzwaniach w dziedzinie gospodarki, polityki zagranicznej i ochrony środowiska, a przewodnim tematem szczytu jest zwalczanie nierówności.

Państwa G7PAP

Autor: momo//rzw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: