TVN24 | Świat

Macron odwiedził męża policjantki zamordowanej przez nożownika

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP

Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedził w sobotę męża policjantki zabitej dzień wcześniej w ataku nożownika - przekazał Pałac Elizejski. Do ataku doszło w piątek. Sprawca, postrzelony przez policję, zmarł w szpitalu.

Jak podał Pałac Elizejski, Emmanuel Macron złożył wizytę w piekarni w Thoiry nieopodal Paryża, gdzie pracuje mąż zamordowanej policjantki. Prezydent wyraził wsparcie dla rodziny ofiary. Wcześniej tego dnia rozmawiał z szefem komisariatu policji w Rambouillet, gdzie pracowała zabita.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zabójstwo na komisariacie

Do ataku doszło w piątek około godziny 14 przed wejściem do komisariatu w miejscowości Rambouillet w departamencie Yvelines, 57 kilometrów na południowy zachód od Paryża.

Jak donosi BBC, 49-letnia pracownica administracyjna komisariatu wracała akurat z przerwy, gdy do budynku wszedł mężczyzna uzbrojony w nóż. Napastnik rzucił się na kobietę i dźgnął ją w szyję. Według relacji mediów obecni na miejscu policjanci otworzyli ogień. Postrzelony nożownik trafił do szpitala, gdzie niedługo później zmarł. Jego ofiara zginęła na miejscu.

Sprawca został zidentyfikowany jako 37-letni Tunezyjczyk Jamel Gorchene.

Jak podała agencja AFP, według krewnych zabójcy, który od niedawna pracował w regionie paryskim jako kierowca, nie był on "ani szczególnie religijny, ani pobożny". Miał też odwiedzać psychiatrę w związku z depresją. Według jednego z kuzynów był "łatwym celem" dla oszustów i ludzi, którzy mogli go wykorzystać. Według innego mógł zostać poddany "praniu mózgu".

W piątek francuska policja zatrzymała trzy osoby z otoczenia zabójcy, w tym jego 70-letniego ojca.

Autor:momo/kab

Źródło: PAP