TVN24 | Świat

Biden: będziemy modlić się o zdrowie i bezpieczeństwo prezydenta i jego rodziny

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP
Joe Biden życzy Trumpowi powrotu do zdrowia i zapewnia o modlitwie
Joe Biden życzy Trumpowi powrotu do zdrowia i zapewnia o modlitwieTVN24
wideo 2/9
TVN24Joe Biden życzy Trumpowi powrotu do zdrowia i zapewnia o modlitwie

Życzenia powrotu do zdrowia złożył w piątek amerykańskiemu przywódcy Donaldowi Trumpowi kandydat demokratów na prezydenta USA Joe Biden. Zapewnił też o modlitwie za swojego wyborczego rywala, u którego wykryto koronawirusa.

"Jill (żona Bidena - red.) i ja życzymy prezydentowi Trumpowi i pierwszej damie Melanii Trump szybkiego powrotu do zdrowia. Będziemy modlić się o zdrowie i bezpieczeństwo prezydenta i jego rodziny" - napisał na Twitterze Biden.

Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem

Donald Trump poinformował w nocy z czwartku na piątek, że testy wykryły u niego i jego żony koronawirusa. Na nieco ponad miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych ubiegający się o reelekcję republikanin będzie dochodzić do zdrowia na kwarantannie w Białym Domu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Testy wiceprezydenta Mike'a Pence'a pod kątem koronawirusa dały w piątek wynik negatywny, podobnie jak m.in. córki prezydenta Ivanki Trump, jej męża Jareda Kushnera oraz ministra finansów Steve'a Mnuchina.

Dyskusja o pandemii podczas debaty

Trump i Biden są rywalami w zaplanowanych na 3 listopada amerykańskich wyborach prezydenckich. Politycy w kampanii ostro spierają się w kwestii pandemii COVID-19, tak było także podczas wtorkowej debaty.

Demokrata, który postuluje obowiązkowe noszenia maseczek, zarzuca republikaninowi lekceważenie epidemii, w której śmierć poniosło ponad 200 tysięcy Amerykanów. Trump twierdzi, że gdyby rządził Biden, to zginęłoby w niej jeszcze więcej obywateli USA.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: