Kabel wysokiego napięcia spadł na budynki. 26 osób śmiertelnie porażonych

Aktualizacja:
Autor:
ads/kab
Źródło:
Reuters
Kinszasa, stolica Demokratycznej Republiki Konga
Kinszasa, stolica Demokratycznej Republiki Konga
Google Earth
Google EarthKinszasa, stolica Demokratycznej Republiki Konga

W Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, kabel elektryczny spadł na kilka budynków mieszkalnych i poraził śmiertelnie 26 osób.

O śmierci 26 osób poinformował Reuters. Informację o wypadku przekazał szef policji z Kinszasy Sylvano Kasongo. - Kabel wysokiego napięcia spadł na kilka budynków mieszkalnych i targ w dzielnicy Matadi-Kibala - przekazał.

Ofiary to 24 kobiety i dwóch mężczyzn. Kolejne dwie osoby zostały poważnie ranne - przekazał na Twitterze rzecznik rządu Demokratycznej Republiki Konga Patrick Muyaya.

KinszasaShutterstock

Premier Demokratycznej Republiki Konga o "strasznym wypadku"

Oświadczenie firmy energetycznej mówi, że linia spadła w czasie ulewnego deszczu w środę rano. Firma złożyła rodzinom kondolencje.

"Kobiety i mężczyźni zginęli dziś rano w wyniku porażenia prądem w strasznym wypadku na targu Matadi-Kibala po przecięciu przewodu fazowego spowodowanym złą pogodą" - przekazał premier Sama Lukonde na Twitterze". "Podzielam ogromny ból rodzin. Moje myśli są również ze wszystkimi rannymi" - dodał.

Matadi-Kibala to dzielnica na południowym wschodzie Kinszasy - stolicy i największego miasta Demokratycznej Republiki Konga, którego populacja przekracza 15 milionów.

Autor:ads/kab

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości