- Naród irański z powodzeniem opierał się próbom zastraszania ze strony Ameryki i innych aroganckich mocarstw i będziemy nadal się opierać (...) - oświadczył Chamenei. - Wszystkie narody muzułmańskie powinny zjednoczyć się przeciwko Ameryce i innym wrogom - wezwał.
"Zacofane rządy walczą z innymi krajami"
Najwyższy irański przywódca skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa za jego wtorkową wypowiedź, że niektóre kraje na Bliskim Wschodzie "nie przetrwałyby tygodnia" bez ochrony ze strony USA.
- Takie uwagi są poniżające dla muzułmanów (...). Niestety, w naszym regionie toczy się wojna między krajami muzułmańskimi. Zacofane rządy niektórych krajów muzułmańskich walczą z innymi krajami - wskazał Chamenei, nie mówiąc, które państwa ma na myśli.
Jak zauważa agencja Reutera, Iran i Arabia Saudyjska od dawna rywalizują o wpływy w regionie od Iraku po Syrię i od Libanu po Jemen.
Autor: MR/adso / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: leader.ir