"Liczby te sugerują, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk w Ukrainie"

Autor:
tas/ft
Źródło:
PAP

Planowany przez rosyjskie ministerstwo finansów wzrost wydatków na obronność sugeruje, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk w Ukrainie - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony .

Dokumenty, które wyciekły z rosyjskiego ministerstwa finansów, sugerują, że rosyjskie wydatki na obronność mają wzrosnąć w 2024 roku do około 30 procent całkowitych wydatków publicznych. Ministerstwo proponuje budżet obronny w wysokości 10,8 bln rubli, co odpowiada około 6 proc. PKB i stanowi wzrost o 68 procent w stosunku do 2023 roku - podał brytyjski resort obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej dotyczącej sytuacji na ukraińskim froncie.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

"Jest wysoce prawdopodobne, że Rosja może utrzymać ten poziom wydatków na obronność przez 2024 rok, ale tylko kosztem szerszej gospodarki. Pełne szczegóły dotyczące rosyjskich wydatków na obronę są zawsze niejawne, ale liczby te sugerują, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk w Ukrainie" - oceniło ministerstwo obrony.

Resort przypomniał, że wcześniej zasugerował to też rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, mówiąc, że jest przygotowany na kontynuację inwazji zbrojnej do 2025 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/ft

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty: