Prezydent Brazylii opuścił szpital. "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

Autor:
tas
Źródło:
PAP, Reuters

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, po dwóch dniach leczenia z powodu niedrożności jelit, w środę opuścił szpital w Sao Paulo. "Zostałem wypisany. Dziękuję wszystkim" - przekazał na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Bolsonaro poinformował, że wychodzi ze szpitala w środę rano, dwa dni po przyjęciu. Zamieścił wraz z wpisem swoje zdjęcie w szpitalnym łóżku, na którym wraz z otaczającymi go lekarzami pokazuje gest kciuka w górę.

Brazylijski przywódca, oprócz podziękowań, opatrzył wpis także biblijnym cytatem z Listu do Filipian: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia".

Prezydent "wyzdrowiał i jest gotowy do pracy"

Lekarz Bolsonaro, Antonio Macedo, powiedział dziennikarzom, że prezydent "wyzdrowiał" i jest gotowy do pracy. Dodał, że w ciągu najbliższych dni będzie na specjalnej diecie. Nie będzie też mógł wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

W poniedziałek Bolsonaro został hospitalizowany w trybie pilnym z powodu niedrożności jelit. Prezydent poinformował wówczas na Twitterze, że to druga hospitalizacja "z tymi samymi objawami".

Bolsonaro był kilkakrotnie hospitalizowany od czasu, gdy został dźgnięty nożem podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2018 roku. Ostatnio trafił do szpitala Vila Nova Star w Sao Paulo z powodu niedrożności jelit w lipcu zeszłego roku.

Autor:tas

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości